Kadeti Radničkog 1923 remizirali sa Vošom

Kadeti FK Radnički 1923 igrali su nerešeno sa Vojvodinom – 1:1, u 13. kolu Kadetske lige Srbije, i ujedno kompletirali seriju identičnih rezultata omladinske škole kragujevačkog superligaša ove nedelje.

Nakon miroljubivog prvog poluvremena poveli su Kragujevčani u 77. minutu. Ratković je bio asistent, a realizator Lukić. Njih dvojica su odmah potom, zbog prevelike radosti nakon postignutog gola, zaradili i javne opomene nakon skidanja dresova.

Da stvari budu gore, Ratković je kasnije, prilikom izmene, ponovo skinuo deo fudbalske opreme pre izglaska sa terena, što je sudija Tripković sankcionisao drugom javnom opomenom, tako da su domaći ostali sa igračem manje u finišu.

Novosađani su pokušali da iskoriste brojčanu prednost na terenu, pa su svim silama krenuli ka golu domaćina, kako bi došli do izjednačenja. U tome su i uspeli sedam minuta pre kraja meča, a strelac je bio Stanković.

Radnički 1923 – Vojvodina 1:1 (0:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dača
Gledalaca: 150
Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo)
Žuti kartoni: Lukić, Ratković (Radnički 1923), Đuričić (Vojvodina)
Crveni karton: Ratković (Radnički 1923) u 81.minutu.
Strelci: 1:0 Lukić 77, 1:1 Stanković u 83.minutu.

RADNIČKI 1923: Miković, Obradović, Seočanac, Milovanović, Dobrić, Gočanin, Lukić (Đukić), Trajković, Ratković, Srećković (Veselinović), Gavrović (Goljović).

VOJVODINA: Milinković-Savić, Knežević (Furtula), Lazarević, Macanović, Sauer, Kojičić, Đuričić, Stanković, Krstevski, Stojisavljević (Latinović), Velimir.

Igrač utakmice: Jovan Lukić (Radnički 1923)

Radnički se nalazi u sredini prvenstvene tabele sa 16 osvojenih bodova, sa četiri pobede i istim brojem poraza i nerešenih utakmica. Sledećeg vikenda izabranici trenera Dejana Joksimovića gostuju u Leskovcu, ekipi Sloge.

Izvor: Željko Marinković