Katastrofa Korićana u Ilićevu

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Ekipe Korićana i Srbije (crveni dresovi) pred početak današnjeg susreta u Ilićevu

Najubedljiviju pobedu u 14. kolu Prve gradske lige Kragujevca zabeležili su fudbaleri lidera na tabeli Srbije iz Ilićeva, koji su na svom terenu do vrha napunili mrežu Korićana sa čak sedam postignutih golova – 7:0 (5:0). Bodove u ovom kolu osvojili su i preostali konkurenti za vrh tabele, Vodojaža i Budućnost iz Resnika, pa je redosled vodećih ekipa ostao nepromenjen.

Jesenji deo prvenstva u Prvoj gradskoj ligi polako ulazi u završnu fazu. Ostalo je da se odigra još tri kola, a trka za prvo mesto nastavlja se utroje.

Lider na tabeli, ekipa Srbije, najozbiljniji je kandidat za jesenjeg prvaka. Tim iz Ilićeva je danas pred svojim navijačima prosto „pregazio“  indisponiranu ekipu Korićana, koja je u ovu sezonu ušla sa ambicijom da se plasira u sam vrh tabele, ali je u nekoliko zadnjih kola ostvarila prilično loše rezultate.

Na terenu u Ilićevu fudbaleri Srbije još jednom su pokazali da imaju najspremniju ekipu u ligi. Od četrnaest odigranih susreta samo su jednom remizirali i pretrpeli jedan poraz, i to u prethodnom kolu protiv jednog od konkurenata za prvo mesto, Budućnosti iz Resnika. Današnjom ubedljivom pobedom fudbaleri iz Ilićeva uspeli su da poboljšaju i sopstvenu gol-razliku, pa sada imaju bolji golgeterski količnik od Vodojaže, od koje imaju i bod više.

Ekipa Srbije danas je zabeležila najubedljiviju pobedu u Prvoj gradskoj ligi u ovoj polusezoni. Doduše, imala je i tu sreću da je naišla na oslabljenog protivnika, koji je nastupio bez kapitena Čpajaka i još nekolicine prvotimaca. Međutim, to nije opravdanje za loše izdanje izabranika iskusnog trenera Milutina Novakovića, koji je vodio ekipe i u višem rangu od gradske lige, a nedavno je prihvatio poziv Korićana u želji da povrati ovom timu takmičarski elan.

Fudbaleri iz Ilićeva lako su postizali golove zahvaljujući brzim ofanzivnim igračima ubacivanjem lopte kroz sporu odbranu gostiju, koja je ostavljala prostor domaćinu da često dolazi u situacije „jedan na jedan“ sa mladim golmanom Matanovićem, koji je zaslužan što poraz Koraćina nije bio još ubedljiviji.

Fudbaleri Korićana bili su nemoćni da zaustave napadače domaćina

Domaćin je već u četvrtom minutu došao u vođstvo pogotkom trostrukog strelca, iskusnog napadača Darka Pešića, koji je otvorio seriju pogodaka posle ubacivanja lopte sa leve strane. Isti igrač je u 17. minutu utrčao pored odbrane gostiju koja je reklamirala ofsajd poziciju i matirao golmana Korićana. Samo minut kasnije na 3:0 povisio je Stanojević, koji je često probijao preko leve strane. Njegov udarac po zemlji štoper gostiju Lazović nije uspeo da izblokira.

U 37. minutu nastavljena je „kanonada“ domaćina. Preko desne strane kao munja prošao je bek Milosavljević i nesebično pronašao na drugoj stativi Pešića, omogućivši mu da ostvari het-trik i poveća prednost Srbije na 4:0.

U poslednjem minutu prvog poluvremena u listu strelaca se po drugi put na utakmici upisao i brzonogi Stanojević, koji je preko leve strane izašao sam ispred golmana Korićana i poslao loptu u suprotni ugao za 5:0.

Posle odmora sa dva pogotka u domaćem timu istakao se Stojanov, koji je u 58. minutu samo skrenuo loptu u mrežu posle lepe akcije preko leve strane. Šest minuta kasnije Stojanov je postigao pravi evrogol. Iz slobodnog udarca sa oko dvadesetak metara, on je „skinuo paučinu“ poslavši loptu u desni ugao nemoćnog golmana Korićana Matanovića i tako postavio konačnih 7:0 za Srbiju.

Jednu od retkih prilika za počasni pogodak imao je štoper Korićana Lazović, koji je posle slobodnog udarca u 85. minutu loptu glavom poslao u ruke do tada nezaposlenog golmana Petrovića.

SRBIJA – KORIĆANI 7:0 (5:0)

Igralište: U naselju Ilićevo.
Sudija: Uroš Vidović.
Pomoćnici: Boris Bakić i Nikola Stevanović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Pešić u 4, 17. i 37, Stanojević u 37. i 45, Stojanov u 58. i 64. minutu.
Žuti kartoni: Furtula (Srbija), Živković, Stanković  i Matić (Korićani).

SRBIJA: Petrović, Milosavljević (od 60. Petrić), Mimović, Janićijević, Stanojević (od 53. Todorović), Stojanov, Pešić, Kuč, Miletić, Furtula, Milenković.

KORIĆANI: Matanović, Kesić, Živković, Stanković, Matić, Đulčić, Srdić, Lazović, Đoković, Petrović, Anđelković (od 46. Vujičić).

U ostalim susretima 15. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Šumadinac KG 2:1, Vodojaža – Kutlovo 5:1, Borac (D) – Kolonija 4:5, Erdoglija 1931 – Budućnost 0:1, Sloga (D) – Zastava 1:0, Jadran – Mladost (P) 0:0, Jedinstvo – Šumadija 1934  4:0 i Sloboda – Ćava 4:0.

U vođstvu je i dalje Srbija sa 37, a prati je Vodojaža sa 36 bodova.

U narednom kolu Srbija je gost Kolonije, a Korićani dočekuju Erdogliju 1931. U ostalim susretima sastaju se: Ćava – Partizan (C), Šumadija 1934 – Sloboda, Mladost – Jedinstvo, Zastava – Jadran, Budućnost – Sloga (D), Kutlovo – Borac (D) i Šumadinac KG – Vodojaža.

Juče je odigrano i poslednje, 11. kolo u jesenjoj polusezoni Druge gradske lige. U derbiju kola Pobeda je u Beloševcu savladala vodeće Bratstvo iz Erdeča sa 2:0 i preuzela prvo mesto osvojivši titulu jesenjeg prvaka sa 23 boda, koliko ima i 21. oktobar, ali ekipa iz Beloševca ima bolju gol razliku.

Divostin je pobedio Žeželj sa minimalnih 1:0, Maršić je bio uspešniji kod kuće od Vinograda DB sa 4:0, a Bagremar je savladao Košutnjak u gostima 6:3. Susret 21. oktobar – Hajduk prekinut je u 14. minutu kod rezultata 2:0, jer su gosti ostali sa nedovoljnim fondom igrača.

Slobodan u ovom kolu bio je Hajduk iz Jovanovca.