Keljević „izvadio“ Grošničane

Fudbaleri Vodojaže, koji se bore za opstanak u Zoni „Morava“  za tri dana uknjžili su i drugu „trojku“ u komšijskom duelu. Posle pobede u susretu sa Šumadijom 1903 u sredu u  Grošnici, danas su savladali i lidera na tabeli i novog srpskoligaša Pobedu u Beloševcu istim rezultatom 1:0. Bila je to neobična utakmica. Dosta izmenjen sastav domaćina bio je nadmoćniji i više vremena proveo u igri „viktorije“ na sredini terena i retko se odlučivao da šutira na gol, pa je Janković bio nezaposlen. Na drugoj strani, golman Martin Jug spasio je svoju ekipu od ubedljivijeg poraza. Nekoliko puta je uspešno intervenisao, a u 65. minutu je odbranio penal.

Ekipa Vodojaže, Foto: M. Jovičić.

Grošničani, kojima su bodovi bili neophodni, od početka su krenuli napadački. Kovačević, jedan od najaktivnijih u napadačkom redu Vodojaže, je dva puta pokušao da savlada Juga, ali nije uspeo. U 16. minutu golman Pobede Beloševac je sa pet metara zaustavio njegov udarac i nogom izbio loptu. Drugi put napadač Vodojaže nije dobro prihvatio loptu posle asistencije Petrovića.

Prvi ozbiljniji udarac na gol Jankovića Beloševčani su uputili u 30. minutu, ali je bek  Vasović bio neprecizan i lopta je otišla visoko pored stative.

Na početku drugog poluvremena Kovcačević je za tri minuta dva puta bio u gol šansi, ali je rezultat ostao nepromenjen. U 47. minutu sa tri metra je uputio loptu pored gola, a u 50. je slabo šutirao i lopta je završila u rukama golmana Juga.  Desetak minuta kasnije i bek Vodojaže  Milenković je prošao po desnoj strani i sa nekoliko metara šutirao, ali je golman Beloševčana uspeo da izbije loptu.

Ulaskom rezervista Ratinca i Keljevića pojačan je napad Vodojaže. U 65. minutu u kaznenom prostoru domaćina Bjelanovića je lopta pogodila u ruku i sudija Tamara Pavlović iz Čačka bez dvoumljenja pokazala je na penal. Udarac sa 11 metara, koji je izveo Miloš Marković odbranio je golman Martin Jug i kratko odbio loptu. Iz drugog pokušaja vezista  Grošničana nije uspeo da zatrese mrežu, jer je lopta završila u rukama golmana Beloševčana.

To nije demoralisalo goste, pa je Ratinac dva puta ozbiljno pripretio. Međutim, gol odluke postignut, ipak, je u 70. minutu.  Ratinac je sa desne strane nabacio pred gol, a Nenad Keljević, koji je u zimskom prelaznom roku iz Šumadije 1903 pojačao Grošničane, dobro je prihvatio loptu i levom nogom iz prve oštro šutirao u levi gornji ugao golmana Juga. Tako doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0 i kako se na kraju ispostavilo i obezbedio važnu pobedu Vodojaži u borbi za opstanak.

Danas su odigrane još dve utakmice 27. kola Zone „Morava“: Metalac (KV) – Slavija 5:2 i Omladinac (NS) – Jošanica 1:1. Sutra se sastaju: Šumadija 1903 – Partizan (C), Polet (T) – Takovo, Mladost (O) – Mokra Gora, Tutin – Trepča, Bane – Orlovac.

Pobeda Beloševac – Vodojaža 0:1 (0:0)