Kiks odbrane koštao pionire Radničkog pobede

Prilično oslabljeni Radnički 1923 osvojio je samo bod protiv ekipe Nacionala iz Niša, u 13. kolu Pionirske lige Srbije. Meč na pomoćnom terenu „Čika Dače“ završen je rezultatom 1:1 (0:0). Iako su domaći vodili do samog finiša, neopreznost u pretposlednjem minutu meča koštala ih je dva izgubljena boda.

Radnički je na ovom meču nastupio bez standardnih igrača Markovića, Božovića i Obradovića.

Nakon miroljubivog prvog poluvremena, Kragujevčani dolaze do vođstva u 60. minutu meča. Posle jedne dubinske lopte Ilića, Đurović je uspeo da savlada golmana gostiju Janaćkovića. Ipak, minut pre kraja utakmice sudarali su se štoper Radničkog Vranić i golman Ristović, što je iskoristio snalalažljivi Mihajlović i tako doneo gostima bod. U poslednjem minutu utakmice sudija Vuković isključio je Lepovića iz Radničkog i Pepića iz Nacionala, zbog udaranja bez lopte.

Posle 13. odigranih kola Radnički se nalazi na odličnom 5. mestu, sa 24 osvojena boda. U narednom kolu pioniri Radničkog gostuju OFK Beogradu.

Radnički 1923 – Nacional  1:1 (0:0)

Prvi pomoćni teren: “Čika Dača“