KK Radnički bez vize za Evropu

Gosti iz Domžala savladali   Radnički u hali “Jezero”, pred oko dve hiljade razočaranih gledalaca, u utakmici koja je mogla da obezbedi i vizu za evropska takmičenja naredne godine.

Gostima iz Heliosa nije bilo lako da od samog početka sprovedu u delo zamisli trenera Sagadina. Radnički je krenuo veoma snažno i serijom od 10-2 za nekoliko minuta napravio lepu prednost, pa se očekivalo da će domaćin tako i nastaviti. Sajmon je dominirao pod obručem, nije imao ko da ga sačuva, snagom i mišićima i gosti su šutevima preko ruke održavali rezultat. Domaći su bili desetkovani neigranjemStefana Sinoveca i Stivena Markovića.

Druga deonica donela je furiozan nalet ekipe Heliosa, a momci Zmaga Sagadina su, čini se tek tad opustili ruku i krenuli da pogađaju spolja, jer se od samog početka znalo da u reketu nemaju baš mnogo šanse.  Gosti su odigrali najbolju drugu deonicu od svih ekipa koje su gostovale u Jezeru ove godine. Postigli su 34 poena, naspram 14 domaćih, čak 7 šuteva van linije za tri poena, i napravili neočekivanih +12 na poluvremenu, postigavši čak 34 poena u toj drugoj deonici.

Nakon pauze u poluvremenu, domaći igrači su krenuli silovito i dok su još bili sveži, napravili seriju 10:2, pa se tada očekivao povratak u meč.  Međutim, u igru ulazi odlični Drago Pašalič. Nije mogao bez udvajanja da se suprotstavi Sajmonu kada ovaj napada ali je mogao da mu odgovori u napadu svojim poenima spolja.  Sajmon ga je čuvao daleko i branio mu prodor, što je ovaj iskoristio šutevima spolja, i u trećoj četvrtini trojkama opet pravi seriju gostiju, koji povećavaju razliku.

U poslednjoj deonici Radnički se vraća u meč razigravanjem Amerikanaca, što je postalo uobičajeno u poslednjim četvrtinama utakmica ove sezone, međutim falila je bar jedna trojka, možda više psihološki nego rezultatski. Nije je bilo. U igru je ušao i Dača Mijatović, ne bi li oprobao taj šut spolja, ali nije htelo, ukupno 0/18 za tri poena domaćih za četrdeset minuta igre.

Gosti su ipak napravili veliku prednost i iako su ubedljivo izgubili poslednju deonicu, odneli su dva boda sa teškog gostovanja iz Kragujevca.

Radnički je nadskakao goste, ali to je i očekivano, jer kad neko ima dobar procenat šuta, nema mesta skokovima. Gosti su imali 19 asistencija, i jedna su od retkih ekipa koja je ove godine u tom elementu nadvisila Radnički, koji je uz Makabi bio najbolji po tom parametru u ligi(bar kada igra i Stiven Marković). Promašena slobodna bacanja su već nešto što je postalo prepoznatljivo za domaću ekipu, ali ako se uzme u obzir da prve tri četvrtine Radnički nije ni izašao iz bonusa onda to govori što-šta još drugo.

Sajmon je ponovo pokazao koliko je dominantan u ligi sa 29 postignutih poena i deset skokova, uz osam faulova koje su napravili nad njim, i sa indeksom korisnosti 40 poena, bio ubedljivo najbolja figura utakmice. Pridružio mu se Birčević sa 12 poena i čak 17 skokova i Skot sa 13 poena.

Na drugoj strani raspoloženi su bili odlični Pašalič sa 19 poena i deset skokova, Prepelič 17 poena i Earl Gay sa 9 poena i čak osam asistencija.

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Dožai, Herceg i Jovović (svi Hrvatska).

RADNIČKI: Pavković 12, Sajmon 29, Birčević 12, Vuksanović, Skot 13, Milosavljević, Marković, Bratić, Marjanović, Mijatović, Stojačić, Bakić 6.

HELIOS: Bubnić 11, Močnik 1, Petrović 3, Cresnar 4, Prepelić 17, Besedič 3, Hrovat, Pašalić 19, Čebular 10, Gorjanc, Gej 9, Bolcina.