KKK Radnički do pobede u Požarevcu nakon produžetka

KKK Radnicki

Kragujevački košarkaški klub Radnički došao je do svoje druge pobede u Drugoj regionalnoj ligi Zapad 2, pošto je nakon produžetka slavio u Požarevcu, u meču sa istomenim protivnikom, rezultatom 101:98 (20:22, 22:21, 19:23, 20:15, 20:17).

Početak susreta najavio je neizvesnu borbu za svaki poen do samog kraja, uz dosta preokreta. Radnički je bolje otvorio meč, poveo sa 12:7, ali su onda uzvratili domaći košarkaši i u finišu prve deonice stigli do pet poena prednosti (22:17). Nakon trojke Kragujevčana uz zvuk sirene, prva četvrtina završava se vođstvom Požarevljana od 22:20.

Na početku drugog perioda domaći prave mini seriju od pet vezanih poena, ali se košarkaši Radničkog ne daju i uspevaju da preko raspoloženog kapitena Glišovića, Ristića i Šamanovića preokrenu na 38:35. Na kraju prvih dvadeset minuta rezultat na semaforu glasio je 43:42 u korist gostujućeg tima.

Košarkaši Radničkog treću četvrtinu otvaraju serijom 9:1 i dolaze do maksimalnih 51:43. Međutim, tu izabranici trenera Milojevića staju i dopuštaju ekipi Požarevca da stigne do izjednačenja – 53:53. Domaći se nisu zaustavili na izjednačenju, već su novom serijom poena uspeli da u odlučujuću deonicu uđu sa pet poena viška – 66:61.

Sve do 35. minutu Požarevljani su održavali prednost, kada je Radnički ponovo poveo sa 77:75. Usledila je uzbudljiva završnica, u kojoj su domaći imali šut za pobedu, ali nisu uspeli da ga pogode, pa se ušlo u produžetak.

Radnički je već na startu produžetka stekao pet poena prednosti (86:81). Tu razliku Kragujevčani su znalački održavali sve do samog kraja i zasluženo došli do druge pobede u sezoni.

Knežević sa 29 i Milosavljević sa 26 poena bili su nerešiva enigma za odbranu domaćeg tima. Pored njih dvojice, odličnu rolu imao je i kapiten Glišović sa 19 poena, dok je Šamanović ubacio 16 koševa.

U trećem kolu Radnički će 31. oktobra dočekati Temnić iz Varvarina.