KKK Radnički: Na krilima navijača do nove pobede

KKK Radnički

Kragujevački košarkaški klub Radnički došao je i do četvrte pobede u Drugoj regionalnoj ligi – Zapad 2, pošto je sinoć, pred više od 500 gledalaca u hali „Jezero“, savladao ekipu Sloge iz Despotovca sa 84:55 (16:20, 21:13, 20:8, 27:14).

Gosti iz Despotovca držali su se samo u prvih dvadesetak minuta meča, da bi u drugom poluvremenu Kragujevčani, nošeni podrškom sa tribina, u potpunosti nadigrali svog rivala i došli do ubedljivog trijumfa.

Despotovčani su bolje otvorili meč i na kraju prvog desetominutnog perioda imali četiri poena prednosti (16:20). Domaći su se probudili u drugoj deonici i uspeli da do odlaska na „veliki odmor“ preokrenu na 39:33.

U nastavku meča na parketu hale „Jezero“ postao je samo jedan tim – Radnički. Kragujevčani su već na polovini treće četvrtine stigli do dvocifrene prednosti (47:37), da bi pred ulazak u završnih deset minuta rezultat glasio 57:41 u korist domaćeg tima.

Tu izabranici trenera Milojevića nisu stali, pa su na kraju gosti pretrpeli pravu rezultatsku katastrofu – 84:55.

Milosavljević je sa 21 poenom predvodio svoj tim do četvrte uzastopne pobede u sezoni, a dvocifreni su bili još i Vasilić sa 12 i Knežević sa 11 poena. Kod Despotovčana Milojević je upisao 12, a Mosić i Lalović po 10 poena.

Nakon četiri odigrana kola u Drugoj regionalnoj ligi – Zapad 2, Radnički i Paraćin su jedine dve ekipe sa maksimalnim učinkom.

U narednom kolu Kragujevčani gostuju Slogi u Petrovcu na Mlavi.