KKK Radnički: Pet od pet!

KKK RadničkiFoto: Slavica Pecelj-Mićić

Kragujevački košarkaški klub Radnički upisao je i petu pobedu u Drugoj regionalnoj ligi – Zapad 2, pošto je u meču 5. kola slavio na gostovanju Slogi u Petrovcu na Mlavi sa 85:55 (24:17, 17:10, 24:18, 20:10).

Kragujevčani su od samog starta diktirali tempo, uz povremene oscilacije u igri, i već na poluvremenu imali osetnih četrnaest poena prednosti – 41:27. Do isteka svih četrdeset minuta ta razlika je duplirana za konačnih „plus trideset“ – 85:35.

Trener Nenad Milojević je iskoristio priliku da ukaže šansu svim raspoloživim igračima, a na kraju su najbolji učinak imali Milosavljević 18, Arnaut 16, Knežević 12 i Šamanović sa 11 poena.

Radnički i Paraćin su i dalje jedine ekipe u ligi sa maksimalnim učinkom posle pet odigranih kola.

Narednog vikenda u „Jezero“ stiže ekipa Studenice.

PARTIZAN U „JEZERU“ 24. NOVEMBRA

KK PartizanUskoro u „Jezeru“: košarkaši Partizana (Foto: aba-liga.com)

U utorak, 24. novembra, u hali „Jezero“, KKK Radnički će ugostiti beogradski Partizan, u prijateljskom meču zakazanom za 19 časova i 30 minuta.

Spona za susret ABA ligaša i višestrukog prvaka Srbije sa jedne strane, i ekipe koja niže uspehe u Drugoj regionalnoj ligi – Zapad 2 sa druge strane, svakako je Nikola Lončar, koji se igrački afirmisao u crno-belom dresu, a danas sa podjednakim uspehom vodi Kragujevački košarkaški klub Radnički.

Biće to prilika da kragujevački ljubitelji košarke ponovo ispune tribine hale „Jezero“ i podsete se na one dane kada je Kragujevac bio domaćin najboljim ekipama kako iz regiona, tako i iz Evrope, i kada je „Jezero“ bilo neosvojivo za većinu ABA ligaša.

Uskoro će biti i više informacija o samom meču, kao i o ulaznicama na ovaj spektakl.