KKK Radnički: Sačuvan status nepobedivosti

KKK Radnicki

Košarkaši kragujevačkog Radničkog uspešno su prebrodili možda i najteže gostovanje do kraja sezone u Drugoj regionalnoj ligi Zapad 2, pošto su u utakmici 19. kola savladali drugoplasiranu Trepču iz Kosovske Mitrovice sa 100:90 (28:22, 20:26, 31:17, 21:25).

Iako je meč bio bez većeg rezultatskog značaja, motivacija nije manjkala ni jednom od rivala. Domaći su žarko želeli da pred svojim simpatizerima nanesu prvi poraz neprikosnovenim Kragujevčanima, koji su pak na ovo gostovanje otišli sa željom da zabeleže svoju devetnaestu uzastopnu pobedu.

Mitrovčani su dobro parirali u prvih dvadeset minuta susreta, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom – 48:48. U trećoj četvrtini su Kragujevčani stegli odbranu, zaigrali bolje u napadu i stigli do dvocifrene prednosti, koju su sačuvali do isteka svih 40 minuta.

Marko Šamanović pružio je još jednu neverovatnu partiju sa 38 ubačenih poena, a odličnu podršku imao je i u Đorđu Milosavljeviću sa 31 poenom.

Ovim trijumfom Kragujevčani su učvrstili prvo mesto na tabeli sa skorom 19-0, dok je Trepča drugoplasirana sa skorom 14-5.

U narednom kolu, 26. marta, KKK Radnički gostuje Kopaoniku.