KKK Radnički sve dalje od višeg ranga

Peti neuspeh u tekućoj sezoni Prve lige „Zapad“ zabeležili su ovog vikenda košarkaši kragujevačkog Radničkog. Izabranici Zorana Milovanovića su u utakmici 21. kola poraženi na gostovanju čačanskom Železničaru sa 75:84 (21:12, 17:27, 14:17, 23:28) i tako šanse za plasman u viši rang sveli na domen teorije.

Prvo poluvreme obeležile su velike oscilacije u igri obeju ekipa. Kragujevčani su bili dominatni u prvoj, a Čačani u drugoj četvrtini.

Na odmor između dva poluvremena domaći su otišli sa pola koša prednosti (39:38), a naredna dva kvartala košarkaši Železničara rešavaju u svoju korist i dolaze do petnaestog trijumfa u sezoni.

Do kraja takmičenja u Prvoj ligi „Zapad“ ostalo je još pet kola, a Kragujevčani imaju dve pobede manje od vodećeg Klika iz Arilja.

U narednom, 22. kolu košarkaši Radničkog dočekuju ekipu Šapca.