KKK Radnički: Zlatiborskih „minus 30“

Kategorija: Košarka

Ubedljiv poraz pretrpeli su košarkaši kragujevačkog Radničkog na gostovanju ekipi Zlatibora u 12. kolu Košarkaške lige Srbije – 68:98 (19:26, 14:24, 18:21, 17:27).

Nakon prve pobede u KLS-u prošlog vikenda, kragujevački košarkaši ponovo su podbacili i u Čajetini pretrpeli jedanaesti poraz u sezoni. Za razliku od prethodnih mečeva, Kragujevčani su bili prilično precizni van linije 6,75 metara (11/22), ali su zato podbacili u šutu za dva poena (samo 35 odsto, naspram 74 odsto uspešnosti domaćina).

Izabranici trenera Kusmuka držali su se nekako u prvih desetak minuta susreta, ali je u drugoj četvrtini Zlatibor napravio značajniju prednost i na poluvreme otišao sa vođstvom od 50:33. U trećoj deonici prednost domaćina se penjala i do 25 poena razlike (69:44),  a utakmica je definitivno prelomljena polovinom poslednjeg kvartala, kada je ekipa Zlatibora serijom 15:0 došla do maksimalnih 92:64 u 38. minutu.

Orlando Kolmen pružio je još jednu dobru partiju u dresu kragujevačkog tima sa 29 poena (4/5 za tri poena) i 10 uhvaćenih lopti. Nažalost, nijedan od njegovih saigrača nije prebacio jednocifren učinak, pa je tako drugi po efikasnosti u poraženom timu bio kapiten Milosavljević sa 9 poena.

Za razliku od kragujevačkog tima, u ekipi Zlatibora čak sedmorica igrača imala su dvocifren učinak. Prednjačio je Svetozar Popović sa 18 poena, Smolović i Marojević ubacili su po 14, Papić 13, Vulić 12, Veličković 11, a Simović 10 poena.

Košarkaše Radničkog u petak, 22. decembra očekuje verovatno i najznačajnija utakmica u ovom delu sezone. U „Jezero“ stiže kraljevačka Sloga, ekipa koja nakon dvanaest odigranih kola ima identičan učinak kao i Kragujevčani (1/11).

Ishod ovog susreta mogao bi u velikoj meri da utiče na konačan rasplet teške bitke za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije.