Klinci opravdali poverenje (VIDEO)

fk-susica-2015-protiv-susice

U utakmici pretposlednjeg, 29. kola Jelen Super lige između kragujevačkog Radničkog 1923 i Jagodine mreže su mirovale – 0:0.

Ipak, publika koja je došla na „Čika Daču“ da isprati poslednju utakmicu Kragujevčana u eliti imala je razloga za optimizam po završetku meča, budući da su mladići u crvenim dresovima pokazali da imaju potencijala i da se može očekivati skoriji povratak u Super ligu, naravno, ako ova ekipa ostane na okupu.

Što se samog toka meča tiče, prvi su zapretili domaći preko kapitena Dejana Miljuša već na startu meča. Nekoliko trenutaka isti igrač se ponovo našao u šansi nakon majstorskog pasa Strahinje Uroševića, ali je golman gostiju Perić na vreme istrčao i spasao svoju mrežu.

Prvu priliku za goste beležimo u 12. minutu, kada je nakon dobro izvedenog prekida Antića, Mihailović šutirao glavom tik pored gola. Isti igrač preti i u 27. minutu, kada mladi golman Radničkog Kostić odlično reaguje i šalje loptu u korner.

jovan-lukicNa slici: Jovan Lukić

U 36. minutu dobru poziciju za udarac stvorio je Dušan Stević, ali je Perić bio oprezan. Uzvraćaju gosti tri minuta kasnije, kada nakon centaršuta Milinkovića, Savković šutira glavom preko gola.

Na startu drugog dela igre Dejan Miljuš se lepo oslobodio svojih čuvara, ali je njegov udarac ka golu Jagodinaca blokiran u poslednjem trenutku.

Novu priliku Radnički je imao u 56. minutu. Centrirao je Stević, Goljović sjajno zahvatio loptu glavom,a golman Jagodine Perić krajnjim naporom uspeo da sačuva svoju mrežu netaknutom.

Dejan Miljuš je u 73. minutu pokušao iz slobodnog udaraca, međutim, lopta je prohujala tik pored gola. Poslednju priliku na meču imali su gosti pet minuta pre kraja meča, kada je Savković snažno šutirao sa nekih desetak metara od gola Radničkog, pri čemu se istakao golman Kragujevčana Kostić.

Poslednju utakmicu u Jelen Super ligi kragujevački tim odigraće narednog vikenda u Novom Sadu, kada će mu rival biti ekipa Vojvodine.

Radnički 1923 – Jagodina 0:0

Stadion: “Čika Dača“