Kobnih deset minuta

fk-pobeda-belosevac

Fudbaleri Pobede poraženi su na gostovanju Slogi u Požegi rezultatom 1:3 (1:1) u 5. kolu Srpske lige „Zapad“. Meč je faktički odlučen u periodu između 70. i 80. minuta igre, kada je domaćin postigao dva gola i rešio pitanje pobednika.

Ekipa iz Beloševca jednostavno nije imala svoj dan. U 42. minutu meča sudija Racić je isključio golmana Pobede Marka Kostića, nakon što je igrao rukom van svog šesnaesterca, tako da su gosti celo drugo poluvreme bili prinuđeni da igraju sa igračem manje.

Domaćin je do vođstva došao minut kasnije, u 43. minutu, kada je štoper Jovanović doveo svoj tim u vođstvo. Ipak, izabranci trenera Miloševića nisu se predavali i u drugom poluvremenu su zaigrali potpuno otvoreno, i pored igrača manje na terenu, što je rezultiralo izjednačujućim golom u 53. minutu. U kaznenom prostoru domaćih oboren je Bjelanović,, sudija pokazao „na kreč“, a siguran egzekutor najstrože kazne bio je Popović.

Pitanje pobednika rešeno je za samo deset minuta, u periodu između 70. i 80 minuta utakmice, kada su fudbaleri Sloge iskoristili brojčanu prednost i došli do celog plena. Najpre je Radovanović pogodio cilj u 70. minutu, nakon asistencije Đorđevića, da bi devet minuta kasnije Jovanović postigao svoj drugi gol na meču i stavio tačku na ovu fudbalsku predstavu.

SLOGA – POBEDA BELOŠEVAC 3:1 (1:0)

POŽEGA
Stadion: Gradski.
Gledalaca: Oko 700.
Sudija: Marko Racić (Petrovac).
Pomoćnici: Marko Majstorović (Smederevska Palanka) i Slobodan Đorđević (Smederevo).
Strelci: Radovanović u 43. i 70. i Jovanović u 79. minutu za Slogu, Popović u 53. minutu (iz jedanaesterca) za Pobedu Beloševac.
Žuti kartoni: Nikolić (Sloga), Miljuš (Pobeda Beloševac). Crveni karton: Kostić u 42. minutu (Pobeda Beloševac).

SLOGA: Jeveričić, Tanasković, Radovanović, Jovanović, B. Nikolić, Vasiljević (Maričić), Ćendić, Leković (Ružičić), Filipović, Plazinić (Matković), Đorđević.

POBEDA BELOŠEVAC: M. Kostić, Bjelanović, Živanović, Petrović, Ljujić, Pejčinović (Radojević), Keljević, Vidović, Miljuš (Đođević), Stojanović, Popović.

IGRAČ UTAKMICE: Stefan Radovanović (Sloga).

Ovo je bio drugi poraz Pobede od starta sezone, tako da su Beloševčani pali čak pet pozicija na tabeli i trenutno zauzimaju 9. mesto sa 7 osvojenih bodova. Drugi kragujevački predstavnik u ovom rangu, ekipa Šumadije, koja je u ovom kolu savladala Jedinstvo, nalazi se sada ispred Pobede na 7. mestu sa 8 osvojenih bodova.

U narednom kolu Pobeda dočekuje Polet, dok Šumadija gostuje Semendiji.