Kolonci bolji u gostima

Marko Đorđević, fudbaler Kolonije Foto: M. Jovičić

U gradskom derbiju 9. kola Prve lige Kragujevca domaći fudbalrei danas su pružili jak otpor jednoj od najjačih ekipa, ali su morali da čestitaju protivniku na pobedi, jer nisu iskoristili svoje šanse. Jedini pogodak, posle kornera, postigao  Đorđević u finišu prvog poluvremena i svoju ekipu doveo na drugo mesto na tabeli.

Bila je to prava prvenstvena utakmicai u kojoj je prikazan dobar fudbal, a po kvallitetu iznad ovog ranga takmičenja Ekipa Jadrana, koju je od ovog susreta preuzeo da vodi Vladica Radovanović, doskorašnji trener  zonaša Partizana iz Cerovca, igrala je  bolje nego na  prethodnim utakmicama, ali su morali da se pomire sa trećim uzstopnim porazom. To ekipu iz Vašarišta dovodi u nezavidan položaj u donjem delu tabele, iako zaslužuje bolji plasman.

Od početka utakmice domaćin je krenuo napadački. U porvom minutu Slović nije iskoristio asistenciju Rmuša i loptu sa nekoliko metara poslao preko gola. Nekoliko minuta kasnije golman Kolonije Čalović je padom u noge Nikolić da bi spasio svoju mrežu.

U 25. minutu bek Kolonije Jeremić uputio je pravu bombu sa oko 25 metara, ali je golman Jadrana uspeo da loptu izbije u korner. Samo dva minuta kanije Rmuš nije iskoristio nesporazum golmana Kolonije Čalovića i Kučevića i kada je pokušao da pošalje loptu u praznu mrežu, njegov šut bio je izblokiranio . U 30. minutu Dušan Ristić, “alfa i omega” u redovima Kolonije iz skaraćenog kornera pogodio je prečku, a pet minuta kasnije bio je asistent kod jedinog pogotka.

Izveo je korner sa leve strane, na drugoj stativi na mestu se našao Marko Đorđević, koji se samo “poklonio” i loptu smestio u mrežu golmana Boškovića i tako Koloniju doveo u vođstvo od 1:0.

Polovinom drugog poluvremena Jadran je propustio šansu da izjednači. Rezervista Tomašević i Dugić oduzeli su loptu golmanu gostiju, ali je ovaj drugi umestpo prazne mreže pogodio njen spoljni deo.U 67. minutu štoper Jadrana spasio je svoju mrežu izbacivanjem lopte sa gol-crte. Na drugoj strani Miletić je u 80. minutu sa ivice peterca pogodio spoljni deo mreže , pa je rezultat ostao nepromenjen i pored velike želje domaćina da dođe barem do jednog boda u susretu sa iskusnom ekipom Kolonije.

Ovom pobedom ekipa trenera Miloša Dabića dobila je samopouzdanje posle nerešene igre na svom terenu u prethodnom kolu sa Erdoglijom i ponovo se priključila klubovima koji najozbiljnije konkurišu za prvo mesto i plasan u Zonu “Morava” Jedinstvu iz Petrovca, Arsenalu i Slaviji.

Danas su odigrane još dve utakmice. Erdoglija 1931 – Arsenal 2:1 i Maršić – Sloga (D) 2:1. Sutra se sastaju: Seljak (MP) – Sušica, Šumadinac – Slavija, Azbest – Sloga (L),  Budućnost – Jedinstvo  i Šumadija(Č) – Vinogradi DB.

JADRAN –  KOLONIJA 0:1 (0:1)