Kombinovan sastav Radničkog prejak za Splićane

jadran-vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca zadržali su maksimalan učinak u regionalnoj Triglav vaterpolo ligi, pošto su u četvrtom kolu i više nego ubedljivo slavili, usred Splita, protiv domaćeg Jadrana, rezultatom 15:4.

Strateg Šumadinaca, Uroš Stevanović, iskoristio je ovaj meč kao još jednu pripremu za kvalifikacionu fazu Ligu šampiona, ali i da pruži zasluženi odmor najiskunijim igračima, posle podviga u drugoj rundi najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja. Tako su u Kragujevcu ostali kapiten Aleksandar Ćirić, Filip Trajković, Marko Ćuk, Boris Popović i golman Zdravko Radić, a put Splita krenula podmlađena ekipa sa šesnaestogodišnjacima Nemanjom Mladenovićem i Lukom Bosićem.

I u kombinovanom sastavu Šumadinci su bili prejaki za Splićane. Od samog starta jasno su stavili do znanja rivalu da su došli po bodove i da mu neće dozvoliti ni da pomisli da može do iznenađenja.

Kragujevčani su zaigrali čvrsto u odbrani, ali im je trebalo malo vremena da povežu redove u napadu. Ipak, posle dva vezana gola Nikole Dedovića, sredinom uvodne četvrtine, na prvi predah otišli su sa vođstvom 2:0.

U drugoj deonici izabranici Uroša Stevanovića nastavili su disciplinovano, pa je i napad profunkcionisao. Raznovrsnim atacima mučili su protivničku odbranu, što je rezultiralo vođstvom 7:0 na poluvremenu.

Furiozn Radnički nije posustajao ni u nastavku susreta, a posle dva minuta igre imao je prednost koja se retko viđa i u dosta slabijim takmičenjima – 10:0. A onda su domaći, tek pole 19 minuta igre, uspeli da načnu mrežu Stefana Živojinovića i to sa igračem više.

Zatim su gosti mirno priveli meč kraju, a par navrata imali su i maksimalnih „plus 12“.

Najefikasniji bili su Srđan Vuksanović i Nikola Dedović sa po tri pogotka, dok su Dušan Marković i Josip Vrlić dodali po dva.

Vaterpoliste Radničkog u sredu, u njihovom „Parku“, očekuje možda i najvažniji meč u ovom delu sezone, protiv rumunske Oradee, u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jadran (Split) – Radnički 4:15 (0:2, 0:5, 1:5, 3:3)