Komšijski derbi pripao Bresničanima (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige
Fudbaleri Slavije sa trenerom Pavlovićem igraju sve bolje i skupljaju bodove za opstanak u ligi

U 19. kolu Prve gradske lige Kragujevca, snage su danas na igralištu u Brsnici odmerile ekipe Slavije i Pobede iz Beloševca, a bodovi su zasluženo pripali domaćinu, koji je trijumfovao rezultatom 2:1 (1:0). Lider na tabeli, ekipa Korićana, „minimalcem“ slavila u Grbicama i uvećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost iz Resnika na osam bodova.

U zanimljivom susretu bivšeg zonaša i srpskoligaša gledaoci su videli borbenu igru, uz obostranu želju rivala da se domognu važnih bodova. Naime, zbog smanjenja Prve gradske lige na 14 klubova, u niži rang preseliće se četiri, a možda i pet najslabije plasiranih klubova na kraju sezone.

Slavija je posle napuštanja takmičenja u Zoni iz finansijskih razloga, u ovu sezonu ušla sa potpuno novim i podmlađenim sastavom i prvi deo takmičenja završila neslavno, na poslednjem mestu sa svega osam osvojenih bodova. Međutim, uprava kluba smogla je snage i u zimskom prelaznom roku dovela nekoliko pojačanja, a za trenera imenovala iskusnog stručnjaka Nebojšu Pavlovića. To se osetilo u igri Bresničana, koji su ovu polusezonu dobro započeli i u prva dva prolećna kola osvojili četiri boda.

Posle remija sa Šumadincem u Velikom Krčmaru (1:1), Bresničani su zabeležili i prvu prolećnu pobedu, i to u susretu sa bolje plasiranim Beloševčanima. Posao im je delimično i olakšan neigranjem petorice prvotimaca Pobede, koja je imala i peh, jer se na početku današnje utakmice povredio Pavle Filipović, pojačanje iz  Šumadije 1903. Ekipa Slavije je celu utakmicu odigrala borbeno do kraja i izuzetno motivisano, što joj se na kraju i isplatilo.

Od samog početka utakmice Bresničani su krenuli ofanzivno i u prvom poluvremenu stvorili četiri šanse, od kojih su jednu krunisali pogotkom.

U 15. minutu Nikolić je utrčao pored gostujuće odbrane i u situaciji „jedan na jedan“ šutirao u golmana Maraševića, koji je uspeo nogom da izbaci loptu. Pet minuta kasnije izabranici trenera Pavlovića pritisak na gol Beloševčana krunisali su pogotkom. Sa desne strane idealno je centrirao omaleni, ali brzonogi i veoma borbeni Dušan Krstić, a na drugoj stativi se našao Filip Pavlović i glavom loptu poslao u mrežu za 1:0.

Filip Pavlović prvi je načeo mrežu gostiju iz Beloševca i Slaviji doneo rezultatsku
prednost

U 30. minutu kapiten domaćina Nikola Radulović iz slobodnog udarca uputio je „bombu“ pod prečku, ali je golman Beloševčana uspeo loptu da izbaci u korner. U finišu prvog poluvremena Ivan Nikolić sa ivice peterca nije iskoristio asisteniju Radulovića i loptu je poslao pored gola.

Posle odmora domaći tim nastavio je sa pritiskom na gol Maraševića i to materijalizovao drugim pogotkom u 55. minutu. Šutirao je Radulović, a odbijenu loptu od golmana štoper Stefan Bošković poslao je u levi donji ugao i povećao prednost svog tima na 2:0.

Iako oslabljeni, Beloševčani se nisu predavali  i izvanrednim pogotkom Marka Đinovića sa distance uspeli su da smanje prednost Slavije.  U 83. minutu Slavija je bila blizu i trećeg pogotka, ali je odličan udarac Ilića samo uzdrmao prečku.

Jedna od retkih i neiskorišćenih šansi Pobede pred golom Bresničana

U finišu utakmice Slavija je bila prinuđena da čuva rezultat, jer se igrači Pobede nisu mirili sa porazom. U 85. minutu rezervista Maksimović, koji je na početku utakmice zamenio povređenog Filipovića, šutirao je pored gola.

U poslednjem minutu gosti iz Beloševca su tražili penal, zbog navodnog igranja rukom jednog domaćeg igrača, ali njihovu primedbu nije uvažio sudija Stoimirović, pa su bodovi ipak ostali u Bresnici.

Igrači Pobede sa trenerom Ivanovićem u finišu utakmice propustili šansu za
izjednačenje

SLAVIJA – POBEDA  2:1 (1:0)

Igralište: U Bresnici.
Sudija: Lazar Stoimirović.
Pomoćnici: Nikola Radević, Andrea Milošević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Pavlović u 20. i Bošković u 55. za Slaviju, a Đinović u 78. minutu za Pobedu.
Žuti kartoni: Stefanović, Vasojević, Đinović, Ilić, Vukojičić (Pobeda)

SLAVIJA: Lukić, Milošević, Trifunović, Ilić (od 46. Pantić), N. Đorđević, Bošković(od 62. Kostić), Pavlović (od 85. D. Đođević), Radovanović, Nikolić, Radulović, Krstić.

POBEDA: Marašević, Stefanović, Vasojević, Mošić (od 67. V. Filipović), Ivanović, P. Filipović (od 12. Maksimović), Škorić, Đinović, Ilić, Savić, Stamenović (od 46. Vukoičić).

Pobedu je zabeležila i vodeća ekipa Korićana, drugu u ovoj polusezoni, na gostovanju u Grbicama. U 40. minutu u kaznenom prostoru domaćina oboren je Stanišić, koji je sigurnim udarcem sa bele tačke lideru doneo pobedu.

Iznenađenje kola predstavlja poraz drugoplasirane Budućnosti u Resniku od komšija Šumadinca KG iz Velikog Krčmara (1:2), koji se bori za opstanak u ligi.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Bagremar – 21. oktobar 1:1, Mladost (P)- Kutlovo 5:1, Erdoglija 1931 – Jedinstvo 2:4, Srbija – Sloga 2:2, Borac (D) – Jadran 0:1. Slobodna u ovom kolu bila je ekipa Šumadije 1934 iz Drače.

Redosled na tabeli i posle 19. kola ostao je nepromenjen kada su u pitanju vrh i začelje tabele. Korićani su u vođstvu sa 43 bodova, osam više od drugoplasirane Budućnosti. I pored današnje pobede, Slavija je ostala na začelju, ali je uvećala bodovni saldo na 12 bodova.

U narednom kolu sastaju se: Korićani – Slavija, Pobeda – Budućnost, Jadran – Sloboda (G), Šumadinac KG – Srbija, Sloga (D) – Erdoglija 1931, Jedinstvo – Mladost (P), Kutlovo – Bagremar, 21. oktobar- Šumadija 1934, a slobodan je Borac iz Drenovca.

Tekst i foto: M.Jovičić