Korać rutinski do vođstva u seriji

zkk-sumadija

Košarkašice kragujevačke Šumadije pretrpele su poraz u prvom meču polufinala plej-ofa, na gostovanju ekipi Radivoja Koraća, rezultatom 56:75 (17:26, 11:16, 14:16, 14:17). Beograđanke su tako povele u seriji i imaju priliku da trijumfom u Kragujevcu za tri dana dođu do finala.

Od samog starta košarkašice Koraća nametnule su svoj tempo igre i samo u prvom periodu ubacile Kragujevčankama 26 poena. Šumadinke su bile prinuđene da konstantno jure prednost domaćina, koja je, u najvećoj meri, bila dvocifrena.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Beograđanki od 42:28, a u nastavku je domaći tim rutinski priveo utakmicu kraju i došao do vođstva u seriji.

Raspoložene su bile košarkašice Koraća za igru večeras, čemu ide u prilog i činjenica da je čak pet košarkašica domaćeg tima završilo meč sa dvocifrenim učinkom. Tamara Kapor je ubacila 17, Jakšić 15, a Topuzović, Mandić i Brajković po 12 poena.

Za ekipu Šumadije sve poene postigle su Nevena Mijatović (14), Katić (12), Milošević, Slađana i Kristina Raković po 10 poena. Jelena Ćulafić nije ulazila u igru, kao ni Trifunović i Bezarević.

Drugi meč plej-of serije igra se u nedelju, u hali „Gordana Goca Bogojević“, sa početkom u 18 časova i 15 minuta.