Korićani na pragu zone

Kategorija: Fudbal,Gradske lige
Ekipa Korićana zabeležila je treću prolećnu pobedu u duelu sa Bresničanima

Pobedom u 20. kolu Prve gradske lige Kragujevca u susretu sa Slavijom rezultatom 4:2, ekipa Korićana učvrstila je lidersku poziciju sa deset bodova prednosti u odnosu na Resničane i jednom nogom je već, ako ne bude većih iznenađenja, u višem rangu Šumadijsko-raškoj zoni.

Fudbaleri Korićana, iako su nastupili bez kapitena Vladimira Čpajaka zbog parnih kartona, nastavili su uspešnu seriju i u nastavku prvenstva. Posle pobede u Grbicama na startu prolećne polusezone, danas su savladali i  bivšeg zonaša Slaviju. Pokazali su da igraju u standardnoj formi i ovo je bila treća pobeda u nizu. Iskoristili su svoje šanse i postigli četiri gola, što Bresničani nisu mogli da sustignu, već su samo ublažili poraz sa dva pogotka.

Pored dobre igre domaćina, na ruku im je išlo i to što su drugo poluvreme odigrali sa igračem više zbog isključenja Trifunovića, koji se nesportski ponašao prema sudiji Mariji Jovanović po završetku prvog dela susreta.

Ekipa Korićana stekla je prednost od dva gola sa bele tačke. Oba puta u kaznenom prostoru Bresničana oboren je napadač Stanišić, koji je preuzeo odgovornost i oba penala u 20. i 44. minutu uspešno realizovao.

Posle odmora vodila se izjednačena borba i obe ekipe postigle su po dva gola. Na 3:0 u 50. minutu povisio je Radonjić posle akcije u kojoj su učestvovali Srdić i Stanišić. Međutim, igrači Slavije nisu se predavali i pokušavali su da što pre ugroze gol domaćina. To su i ostvarili u 66. minutu kada je Radovanović preciznim udarcem po zemlji sa oko dvadeset metara iznenadio iskusnog golmana domaćina Vranića.

U finišu utakmice gledaoci su videli još dva pogotka, po jedan na obe strane. Korićani su u 85. minutu povećali prednost na 4:1 posle centaršuta Srdića sa desne strane, koji je iskoristio Jevtović i iz blizine loptu pored golmana Lukića prosledio u mrežu Slavije.

Konačan rezultat 4:2  u poslednjem minutu igre postavio je Pavlović, koji je iskoristio grešku u odbrani domaćina i samo ublažio poraz Bresničana.

Bojan Pavlović je iskoristio kiks u odbrani Korićana i postigao drugi pogodak za Slaviju

Ovom pobedom Korićani su ojačali svoju poziciju na čelu tabele i već sada se može reći da su najozbiljini kandidati za viši rang.

Stekli smo veliku prednost od 10 bodova, ali još ima dosta da se igra. Mi ćemo se truditi da nastavimo uspešnu seriju i već razmišljamo šta nas očekuje u višem rangu. Počeli smo da sređujemo teren, ali nam je potrebna pomoć da ogradimo igralište. Zbog toga očekujemo podršku FSGKG i privrednika na našem području – kaže Žarko Biorac, direktor FK Korićani.

KORIĆANI – SLAVIJA 4:2 (2:0)

Igralište: U Korićanima.
Sudija: Marija Jovanović.
Pomoćnici: Marko Živković, Nikola Stevanović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stanišić u 20. i 44. (oba iz jedanaesteraca), Radonjić u 50. i Jevtović u 85. za Korićane, a Radovanović u 66. i Pavlović u 90. minutu za Slaviju.
Žuti kartoni: Radonjić, Stanišić (Korićani), Trifunović, Lukić, Pavlović (Slavija).
Crveni kartoni: Maletić u 44. (sa klupe) i Trifunović u 45. minutu (Slavija).

KORIĆANI: Vranić, Stevović, Rajković, Kesić, Đusić (od 65. Obradović), Dogandžić, Srdić, Radonjić (od 50. Jevtović), Davidović, Stanišić (od 85. N.Čpajak), Đoković.

SLAVIJA: Lukić, Milošević, Trifunović, Ilić (od 50. Kostić), Đorđević, Mihailović, Pavlović, Radovanović, Nikolić, Radulović, Krstić.

U ostalim susretima 20. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Pobeda – Budućnost (R) 3:3,  Jadran – Sloboda (G) 1:2, Šumadinac KG – Srbija 1:2, Sloga (D) – Erdoglija 1931 3:1, Jedinstvo – Mladost (P) 0:0, Kutlovo – Bagremar 2:0, 21. oktobar – Šumadija 1934 0:2. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Borca iz Drenovca. U vođstvu su Korićani sa 46 bodova, a druga je Budućnost (R) sa deset bodova manje.

U narednom kolu  je derbi u Resniku, gde Budućnost dočekuje Korićane. U ostalim susretima sastaju se: Šumadija 1934 – Kutlovo, Bagremar – Jedinstvo, Mladost (P) – Sloga (D), Erdoglija 1931 – Šumadinac KG, Srbija – Pobeda, Slavija – Jadran, Sloboda (G) – Borac (D). U ovom kolu slobodan je 21. oktobar.

Jedan komentar: Korićani na pragu zone