Korićani „osmicom“ ispratili Jovanovčane

Fudbaleri Korićana pokazali su efikasnu igru protiv Hajduka i zabeležili najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni

U 19. kolu Druge gradske lige Kragujevca najubedljiviju pobedu od 8:0 zabeležila je ekipa Korićana u susretu sa Hajdukom iz Jovanovca, zahvaljujući raspoloženim strelcima Dejanu Vujičiću i Bojanu Matiću, koji su postigli pet od ukupno osam pogodaka svog tima.

Posle ubedljive pobede od 5:1 u susretu sa Azbestom u Stragarima, fudbaleri vodeće ekipe na tabeli Druge gradske lige danas su pred svojim navijačima bili još ubedljiviji protiv Hajduka iz Jovanovca, kome su napunili mrežu sa osam pogodaka i potvrdili najozbiljiju kandidaturu za povratak u Prvu gradsku ligu. Bolje fizički i tehnički pripremljena ekipa Korićana odigrala je motivisano celu utakmicu i da su njeni igrači bili skoncentrisaniji u završnici gosti su mogli da dožive poraz i sa dvocifrenim rezultatom.

Domaći tim je krenuo silovito, iako je imao peh da se u sedmom minutu povredi bek Trajković, i za nepunih pola sata igre postigao četiri gola. Već tada je bilo rešeno pitanje pobednika, a do kraja susreta samo se postavljalo pitanje kojim rezultatom će se završiti ovaj susret dva neravnopravna protivnika, jer gostujući igrači nisu imali rešenja da zaustave brze kontre domaćih preko krilnih pozicija.

Seriju pogodaka u sedmom minutu otvorio je Vujičić, koji je na ovom susretu ostvario het-trik. Sa desne strane centrirao je Srdić, a napadač domaćina je iz blizine loptu sproveo u mrežu Babalja. Isti igrač je pet minuta kasnije iz slobodnog udarca sa leve strane pogodio suprotni ugao gola Hajduka. Na 3:0 povisio je Lazović u 21. minutu posle kornera sa desne strane i kratko odbijene lopte.

Dejan Vujičić het-trikom doprineo je ubedljivoj pobedi Korićana protiv Jovanovčana

U 28. minutu rezervista Aleksandar Z. Stević pretrčao je odbranu gostiju i matirao nemoćnog golmana Jovanovčana za 4:0. Dva minuta kasnije kapiten gostiju Janković dobro je šutirao, ali je lopta samo očešala levi rogalj domaćeg golmana Aleksandra R. Stevića i završila u autu.

Desetak minuta kasnije Đusić je sa tri metra slabo šutirao pored gola i propustio šansu da uveća prednost Korićana. Međutim, mnogo precizniji u 39. minutu bio je Vujičić sa 18 metara i svojim trećim pogotkom postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 5:0 za domaćina.

Posle odmora Korićani su krenuli sa novom ofanzivom na gol Hajduka. Seriju pogodaka nastavio je najbolji strelac Matić sa dva pogotka. U 47. minutu sve je sam uradio i nakon prodora po desnoj strani matirao golmana gostiju. U 62. minutu brzonogi Matić iskoristio je asistenciju rezerviste Arsenijevića i povećao rezultat na 7:0.

Bojan Matić (sa loptom) sa dva pogotka nastavio seriju golova u drugom poluvremenu

Fudbaleri iz Jovanovca preko iskusnog Brkića iz slobodnog udarca pokušali su da ublaže poraz, ali je domaći golman uspeo loptu da izbaci u korner.

Tačku na goleadu  i ubedljvu pobedu Korićana stavio je Arsenijević deset minuta pre kraja susreta za konačnih 8:0.

Treba reći da su obe ekipe imale opravdane primedbe na arbitražu sudije Miloša Obrenovića, što se retko događa na našim terenima.

KORIĆANI – HAJDUK (Jovanovac) 8:0 (5:0)

Igralište: U naselju Korićani.
Gledalaca: 150.
Sudija: Miloš Obrenović.
Pomoćnici: Marija Petrović, Lazar Vasojević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Vujičić u 10, 15. i 39, Lazović u 20, A. Z. Stević u 28, Matić u 47. i 62. i Arsenijević u 83. minutu.
Žuti kartoni: Vujičić (Korićani), Ristić, Majstorović, N. Ranić (Hajduk).

KORIĆANI: A. R. Stević, Trajković (od 7. Stević), Lazović, Đoković, Anđelković, Srdić, Đusić (od 70. Petrović), Stanković, Vujičić, Matić, Stanišić.

HAJDUK: Babalj, Ristić, Janković, Antonijević, Brkić, Rakić, Stanković, Aleksić, Maksimović (od 18.N. Ranić), Majstorović, Živadinović.

Pobedu od 2:0 ostvarila je ekipa Erdoglije 1931 nad Azbestom u Stragarima, a trećeplasirana Zastava je sa Košutnjakom odigrala 1:1. Drugoligaš sa Bubnja nije iskoristio penal, a izjednačujući pogodak postigao je u poslednjem minutu utakmice u Košutnjaku.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Kremenac – Žeželj 2:2, 21.0ktobar – Bagremar 0:7, Seljak (C) –Maršić 5:2, a slobodan je bio Divostin.

Na tabeli vode Korićani sa 39, Erdoglija 1934 ima bod manje, a trećeplasirana Zastava 36 bodova.

U 20. kolu Druge gradske lige sastaju se: Erdoglija 1931 – Košutnjak, Zastava – Divostin, Maršić – 21. oktobar, Žeželj – Korićani, Bagremar – Kremenac, Hajduk – Azbest, a Seljak iz Cvetojevca je slobodan.

Ekipa Vodojaže bez poraza obezbedila prvo mesto u Prvoj gradskoj ligi i povratak u Zonu „Morava“

Danas su odigrane i utakmice 23. kola Prve gradske lige. Vodeća Vodojaža pobedila je Budućnost u Resniku sa 1:0, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Ćava – Partizan (C) 2:1, Šumadinac KG – Šumadija 1934 4:2, Sloga (D) – Kutlovo 2:2, Sloboda – Vinogradi DB 4:0, Jedinstvo – Srbija 0:6, Kolonija – Borac (D) 5:4, Jadran – Mladost (P) 0:1.

Na prvom mestu je Vodojaža sa 65, a druga Srbija sa 14 bodova manje.

U narednom kolu sastaju se: Partizan (C) – Jadran, Mladost (P) – Kolonija, Borac (D) – Jedinstvo, Srbija – Sloga (D), Kutlovo – Sloboda (G), Vodojaža – Šumadinac KG, Šumadija 1934 – Ćava.