Korićani se iskupili za debakl u Pajazitovu

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Korićana bili su ubedljivo bolji od Zastave i zasluženo osvojili bodove

Samo tri dana posle teškog poraza u Pajazitovu od Mladosti (1:6), fudbaleri Korićana danas su u šestom kolu Prve gradske lige Kragujevca deklasirali Zastavu sa 4:0 (1:0).

Bio je to pravi prvenstveni duel u kojem su obe ekipe želele pobedu. Ona je ipak pripala borbenijem domaćinu, koji je odigrao sigurnije u odbrani i efikasno u napadu. Treba reći da na klupi Korićana nije bilo trenera Zorana Jovanovića, koji je posle poraza u Pajazitovu podneo ostavku, a njegovu funkciju preuzeo je sportski direktor Žarko Biorac, koji ima trenersku licencu.

Od početka susreta domaći igrači krenuli su napadački i već u sedmom minutu došli do rezultatske prednosti. Petrović je uposlio Srdića  koji je nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru gostiju, tako da je sudija Nikola Nešković pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Stanišić i doveo Korićane u vođstvo od 1:0.

Zastava se nije predavala i imala je dva ozbiljna pokušaja za izjednačenje rezultata preko Arsenijevića i Ljušića, ali bez prave realizacije, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

U drugom poluvremenu ekipa Korićana stvorila je više šansi, od kojih su tri iskorišćene. U 52. minutu Matić je proigrao Kesića, koji se upisao u listu strelaca i udvostručio prednost svoje ekipe.

Sedam minuta kasnije Petrović je asistirao Matiću, koji je savladao protivničkog golmana Kovinića i povećao rezultat na 3:0.

U 89. minutu Petrović je svoju dobru igru krunisao pogotkom. Sa centra je krenuo u solo akciju, prošao protivničku odbranu i matirao golmana Zastave za konačnih 4:0.

Dva poslednja minuta susreta Zastava je odigrala sa igračem manje, jer je zbog dve javne opomene Tanasković morao nešto ranije u svlačionicu.

Ovom pobedom domaći tim ostao je u grupi ekipa koje se bore za vrh tabele, sa tri boda manje od vodeće Srbije iz Ilićeva.

KORIĆANI – ZASTAVA 4:0 (1:0)

Igralište: U naselju Korićani.
Gledalaca: 150.
Sudija: Nikola Nešković.
Pomoćnici: Petar Blagojević i Dragan Kuljanin.
Strelci: Stanišić u 7, Kesić u 56, Matić u 63. i Petrović u 89. minutu.
Žuti kartoni: Anđelković, Mijailičić (Korićani), Osmani, Veselinović, Lazović (Zastava).
Crveni karton: Tanasković (Zastava) u 88. minutu

KORIĆANI: Stević, Trajković, Kesić (N. Čpajak), Živković, Mijailičić (Vujičić), Matić (Stanković), Stanišić, Srdić, Đoković, Petrović, Anđelković.

ZASTAVA: Kovinić, Osmani, Aćimović, Prodanović (Čekrlić), Andrić, Veselinović (Sretenović), Ljušić, Arsenijević (Vujović), Živanović, Tanasković, Lazović.

U ostalim susretima 6. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Budućnost (R) 2:6, Kolonija – Mladost 0:3 pf. (prekid u šestom minutu), Kutlovo – Šumadija 1934 0:2, Šumadinac KG – Ćava 3:1, Vodojaža – Sloboda 1:0, Borac (D) – Jedinstvo 0:1, Srbija – Jadran 2:1 i Erdoglija – Sloga (D) 1:1.

U vođstvu je Srbija sa 16 bodova, Mladost, Budućnost i Vodojaža sakupili su po 15, a petoplasirana ekipa Korićana 13 bodova.

U narednom kolu Korićani su gosti Budućnosti u Resniku, a u ostalim susretima sastaju se: Sloga (D) – Partizan (C), Jadran – Erdoglija 1931, Jedinstvo – Srbija, Sloboda (G) – Borac (D), Ćava – Vodojaža, Šumadija 1934 – Šumadinac KG, Mladost (P) – Kutlovo i Zastava – Kolonija.

Odigrane su i utakmice 3. kola Druge gradske lige. Postignuti su sledeći rezultati: Bagremar – Žeželj 1:0, Hajduk – Azbest 3:3, Vinogradi DB – Seljak (C) 1:2, Bratstvo – Košutnjak 4:0, Divostin – 21. oktobar 0:1 i Pobeda – Maršić 3:1.

Vodeći Bagremar kao jedina neporažena ekipa zauzima čelnu poziciju sa sedam bodova, a bod manje imaju Bratstvo, 21. oktobar i Pobeda.

U 4. kolu sastaju se: Žeželj – Maršić, 21. oktobar – Pobeda, Košutnjak – Divostin, Seljak (C) – Bratstvo, Azbest – Vinogradi DB i Bagremar – Hajduk.

U Trećoj gradskoj ligi odigrane su tri utakmice u kojima su slavili domaćini. Dobrača je pobedila Bukorovac sa 2:1, Kremenac je u Rogojevcu savladao Borac iz Novog Milanovca sa 4:3, a Sloga u Lužnicama ekipu Šumarica 2008 sa 2:0.

U vođstvu je Dobrača sa maksimalnim učinkom i devet sakupljenih bodova.

U 4. kolu sastaju se: Bukurovac – Kremenac, Sloga (L) – Dobrača i Šumarice – Borac (NM).