Košarkaši Radničkog 1950 dodaju gas: Pala i Prva Petoletka

Radnički 1950

Košarkaši Radničkog 1950 uspešno su okončali još jedan takmičarski vikend u Prvoj regionalnoj ligi – grupa Zapad. U utakmici 10. kola savladana je Prva Petoletka iz Trstenika sa 115:75 (25:17, 36:25, 26:18, 18:15), što je ujedno i najubedljiviji trijumf kragujevačkog tima u dosadašnjem delu sezone.

Domaćin je od samog starta kontrolisao igru pod oba obruča, dok su gosti pripretili u par navrata, ali nedovoljno da ozbiljnije „uzdrmaju“ kragujevačke košarkaše.

Već nakon prvog poluvremena Kragujevčani su imali solidnu zalihu od devetnaest poena prednosti (61:42), koju su do isteka svih četredeset minuta dodatno uvećali na konačnih 115:75.

U nedostatku rezultatske neizvesnosti, meč je obeležio „revolveraški“ obračun dva najistaknutija pojedinca u oba tima – Ivana Nedeljkovića sa jedne i Milana Staševića sa druge strane. Na kraju je košarkaš Radničkog 1950 bio uspešniji, upisavši 34 poena, dok je njegov kolega sa druge strane postigao tri poena manje (31).

Pored Nedeljkovića, u pobedničkom timu istakli su se i Kostić sa 19, odnosno Tanasijević i Tripković sa 11 poena. Kada je u pitanju gostujuća ekipa, vredi napomenuti i odličan učinak Radojčića, koji je upisao 21 poen.

Sa učinkom od osam pobeda i jednim porazom, Radnički 1950 je prvi na tabeli Prve regionalne lige – Zapad, ispred Priboja, sa kojim se Kragujevčani sastaju narednog vikenda, odnosno Crnokose iz Kosjerića i ekipe Uba.