Košarkaši Radničkog 1950 „pokazali zube“ prvoligašu

KK Radnicki 1950Košarkaši Radničkog 1950 poraženi su od kruševačkog Napretka sa 69:70 (21:22, 15:19, 10:16, 23:13) u prvoj pripremnoj utakmici pred početak sezone u Drugoj ligi Srbije. Pred oko stotinak ljubitelja košarke u hali „Jezero“ izabranici Igora Todorovića pružli su žestok otpor članu Košarkaške lige Srbije, o čemu svedoči i poraz od samo pola koša razlike.

Nakon prilično ujednačene prve četvrtine, u drugoj deonici gosti su predvođeni iskusnim Vitkovcem pojačali ritam i na poluvreme otišli sa pet poena prednosti (41:36).

Na kraju treće četvrtine razlika je dostigla dvocifrene okvire (57:46), pa se očekivalo da će Kruševljani lagano privesti utakmicu kraju. Ipak, u poslednjoj deonici košarkaši Radničkog 1950 su se razigrali, „stegli“ odbranu i počeli da tope prednost svojih rivala.

Ušlo se u vrlo uzbudljivu i neizvesnu završnicu, a kada je Stojanović šest sekundi pre kraja pogodio trojku za vođstvo domaćih od 69:68, činilo se da je na pomolu iznenađenje. Međutim, loša komunikacija u odbrani kragujevačkog tima omogućila je najefikasnijem igraču susreta Đorđević-Marinkoviću da upiše svoj 25 poen i donese trijumf popularnim „čarapanima“.

Prvi test meč pokazao je da su Kragujevčani definitivno pogodili sa pojačanjima. To se posebno odnosi na Srđana Stojanovića, koji je utakmicu završio sa 23 postignuta poena.

Narednu proveru izabranici Igora Todorovića imaće večeras od 20.30h u hali „Gordana Goca Bogojević“, a rival će im biti Zekas 75 iz Rače.