Košarkaši Radničkog 1950 „pokorili“ i Lazarevac

KK Radnicki 1950Košarkaši Radničkog 1950 nastavili su seriju dobrih rezultata na gostujućim terenima u Drugoj ligi Srbije. Nakon Užica i Zrenjanina, Kragujevčani su „pokorili“ i Lazarevac, pošto su u utakmici 4. kola savladali domaću Kolubaru sa 76:70 (22:16, 8:14, 15:25, 31:15).

Pitanje pobednika rešeno je u završnoj deonici, a ponovo je ulogu meč-vinera imao Srđan Stojanović, letošnje pojačanje kragujevačkog drugoligaša, koji je postigao čak 19 poena u odlučujućem kvartalu.

Prvi desetominutni period košarkaši Radničkog 1950 okončali su sa vođstvom od šest poena (22:16), da bi u drugoj četvrtini domaćin polako počeo da topi tu prednost, sve dok je u potpunosti nije anulirao, tako da se na poluvreme otišlo sa nerešenih 30:30.

Treći period je u potpunosti pripao košarkašima Kolubare. Briljirao je Papić, a razlika je dosegla dvocifrene okvire. U poslednju četvrtinu domaćin je ušao sa pristojnom zalihom od deset poena (55:45).

Činilo se tada da Lazarevčani polako koračaju ka drugoj prvenstvenoj pobedi, ali se u poslednjih deset minuta probudio gorepomenuti Stojanović, koji je odigrao pravu „simultanku“ protiv odbrane domaćina i inicirao potpuni preokret. Na kraju, u penal završnici, Kragujevčanima nisu zadrhtale ruke, pa su tako upisali i svoju treću pobedu na gostovanjima ove sezone.

Pored sjajnog Stojanovića sa 24 poena, odličnu rolu pružio je i Kostić sa 18 poena. Kod Lazarevčana Papić je bio najefikasniji sa 17 poena, a po 13 su postigli Radović i V. Sinđelić.

Posle četiri odigrana kola, košarkaši Radničkog 1950 nalaze se u vodećoj petorci, zajedno sa Vojvodinom, Zlatiborom, Napretkom i ekipom Pirota.

Peto kolo donosi izabarnicima Igora Todorovića duel sa ekipom Velike Plane.