Košarkaši Radničkog 1950 posustali u finišu

kk-radnicki-1950

Košarkaši Radničkog 1950 doživeli su prvi poraz u sezoni, pošto su u derbiju 4. kola grupe A Juniorske lige Srbije poraženi u Kragujevcu od beogradskog Partizan Nisa sa 79:82, po četvrtinama 14:19, 12:21, 27:20, 26:22.

Radnički je lako dozvolio crno-belima da dominiraju u prvom delu igre. Kragujevčani su bolje otvorili drugu deonicu i u 13.minutu stigli do vođstva (22:21), Međutim, za samo 4 minuta crno-beli prave seriju 15:1 i dolaze do ubedljive prednosti (36:22).

Domaći tim se nije predavao, pa je u finišu treće deonice spustio razliku na samo “minus 4“ (45:49). Partizan je konstantno bio u prednosti sve do 36. minuta, kada je Aleksa Vasilić doneo izjednačenje – 73:73. Ponovo su crno-beli poveli (73:77), ali su uzvratili Kragujevčani i dva minuta pre kraja prišli na 76:77, kada je Radenković pogodio za tri poena. U penal završnici gosti su se bolje snalašli i zasluženo odneli bodove iz Kragujevca.

Fenomenalnu partiju pružio je Kragujevčanin David Radenković, koji je utakmicu završio sa 34 poena. Uz njega, dvocifreni učinak u domaćem timu imao je još Nikola Srećković, koji je upisao 14 poena. U pobedničkom timu istakli su se Dimitrije Spasojević i Nikola Tanasković sa po 19 poena, dok je poen manje upisao Miloš Glišić.

Narednog vikenda mladi Kragujevčani putuju za Valjevo, gde će odmriti snage sa ekipom Metalca.