Košarkaši Radničkog „arhivirali“ Polet

KKK RadnickiKKK Radnički upisao je svoj treći trijumf u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Kragujevčani su utakmici 4. kola, pred svojim simpatizerima u „Jezeru“, pobedili Polet iz Ratine 95:85 (25:10, 29:22, 18:21, 23:32).

Ekipa trenera Zorana Milovanovića sjajno je odigrala prvih 20 minuta susreta. U uvodnoj deonici primljeno je svega deset poena, što dovoljno govori o kvalitetu odbrane kragujevačkog tima u ovom periodu.

Na odmor između dva poluvremena domaćin je otišao sa vođstvom od 54:32, pa se konačan ishod susreta već tada mogao naslutiti. Međutim, usledilo je blago opuštanje krajem treće i početkom poslednje četvrtine, tako da su gosti na kraju uspeli da izbegnu teži poraz.

U pobedničkoj ekipi odličnu rolu pružio Dimitrije Nikolić koji je ubacio 19 poena i upisao 7 skokova, Arnaut je pridodao 16 poena uz 6 skokova, Zorbas je postigao 11, a Stevanović i Kostić po 10 poena.

Na drugoj strani prednjačio je Stamenić, MVP susreta sa 30 postignutih poena, a dvocifren učinak u ekipi iz Ratine ostvarili su još i Radević sa 15 i Gajić sa 14 poena.

Treba napomenuti da je Radnički i na ovom meču bio oslabljen neigranjem Šamanovića, Milosavljevića, Kneževića, Popovića i Tomaševića.

Kragujevčani su ovom pobedom, makar do večeras, preuzeli lidersku poziciju na tabeli Prve regionalne lige Zapad sa 7 osvojenih bodova.

Izabranike Zorana Milovanovića u 5. kolu očekuje gostovanje neugodnoj ekipi Priboja.