Košarkaši Radničkog srušili lidera pred 2000 ljudi u „Jezeru“

U derbi meču 16. kola Prve lige Zapad, košarkaši kragujevačkog Radničkog sinoć su u „Jezeru“ bili bolji od vodećeg Zlatara rezultatom 75:68 (19:18, 19:19, 17:20, 20:11).

U jednoj prilično izjednačenoj i neizvesnoj utakmici, Kragujevčani su otpor svog rivala slomili tek u poslednja tri-četiri minuta, kada su serijom od osam uzastopnih poena došli do osetnih 71:64 i mirno priveli meč kraju.

Do tog trenutka ekipa Zlatara pružala je žestok otpor, iako se polovinom treće četvrtine činilo da će Radnički prelomiti utakmicu u svoju korist. Bilo je to kod rezultata 53:42 za domaće, ali su gosti uspeli da se prenu i odgovore serijom 10:0, a potom dođu i do vođstva.

Jedan od junaka ovog duela, plejmejker Radničkog Đorđe Milosavljević, održao je svojim poenima kragujevački tim u igri početkom poslednje četvrtine i utro put ka seriji 8:0 u 37. minutu, kojom je ekipa Zorana Milovanovića došla do trinaeste pobede u sezoni.

Šamanović sa 17 i Milosavljević sa 16 poena (indeks 22) bili su najraspoloženiji u taboru pobednika. 12 poena dodao je Tešanović, a po 10 Beočanin i Arnaut.

U ekipi Zlatara Ljubas je postigao 21 poen, Eldan Bjelak 16, Ersan Bjelak 13 i Petronijević 11 poena.

Nakon ove pobede ekipa Radničkog se po broju bodova izjednačila sa Zlatarom i Klikom na vrhu tabele. Tu je i Novi Pazar, koji bi pobedom u današnjem susretu sa Poletom mogao da se izdvoji na čelu tabele.

Narednu utakmicu četa Zorana Milovanovića igra u subotu, 4. februara protiv Poleta u Ratini.

REKORDNA POSETA

Derbi meč 16. kola Prve lige Zapad između Radničkog i Zlatara okupio je oko 2000 ljubitelja košarke, što predstavlja najveću posetu u hali „Jezero“ ove sezone.

Utakmici su prisustvovali i trener FK Radnički 1923 Vlado Čapljić sa svojim saradnicima, zatim Andreja Stevanović, kragujevački košarkaš koji nastupa za beogradski Dinamik, i Aleksandar Prijović, kragujevački paraolimpijac sa svetskim priznanjima, kao i polaznici škole košarke KKK Radnički.