Košarkašicama Radničkog gorka Medela

zkk-radnicki

Za razliku od muške, ženska ekipa Radničkog nije uspela da slavi na gostovanju.

Kragujevčanke su u meču 16. kola Prve lige poražene u Vrbasu od Vrbas Medele sa 65:58, po četvrtinama 18:13, 9:16, 19:16, 19:13.

Uvodni minuti meča protekli su u ujednačenoj igri. Gošće su se prve “odlepile“, povele 13:9, ali je domaća ekipa serijom 9-0 preokrenula rezultat i okončala prvu deonicu sa 5 poena prednosti.

Sredinom druge četvrtine Vrbas dolazi i do osam poena “viška“ (22:14), koju Kragujevčanke uspevaju da smanje (23:20), a potom serijom 9-0 dođu do preokreta.

U nastavku utakmice viđena je rezultatska klackalica sve do 34. minuta kada su Vrbašanke serijom 7-0 stigle na 57:50 i rutinski meč privele kraju.

Jelena Prvulović je ponovo bila najistaknutiji pojedinac meča, postigla je 27 poena. U pobedničkom timu istakla se Mijatović sa 20 poena.

Košarkašice Radničkog su i dalje treće na tabeli sa skorom od 9 pobeda i 5 poraza. U narednom, vanrednom kolu, u hali “Goca Bogojević“ ugostiće drugoplasiranu Jagodinu 2001.