Košarkašice Radničkog 2016 protutnjale Vršcem

Kategorija: Košarka

Bez većih problema, košarkašice Radničkog 2016 došle su do trijumfa na gostovanju Vršcu u 15. kolu Druge ženske lige Srbije – 74:68 (24:18, 25:15, 14:18, 11:17).

Kragujevčanke su već u prvom poluvremenu ostvarile značajnu rezultatsku prednost, koja im je omogućila nešto rasterećeniju igru u nastavku. Sve što je domaći tim uspeo da uradi do kraja utakmice, to je da ublaži poraz.

Najraspoloženija za igru u pobedničkom sastavu bila je Marija Cvijović, koja je ostvarila dabl-dabl učinak (24 poena, 10 skokova), a dvocifrenim brojem poena i skokova mogla se podičiti i Minela Mehović (13 poena, 12 skokova).

U ekipi Vršca prednjačila je Milana Kerkez sa 23 poena, dok je Ivana Jovanović brojci od 19 postignutih poena pridodala i 10 skokova.

Posle petnaest odigranih kola košarkašice Radničkog 2016 nalaze se na šestoj poziciji sa 21 bodom, koliko je sakupio i petoplasirani Srbobran.

U 16. kolu ekipa Vesne Despotović biće domaćin šabačkoj Dugi.