Košarkašice Radničkog 2016 ubedljive u susretu sa „fenjerašem“

Kategorija: Košarka

Bez većih problema košarkašice kragujevačkog Radničkog 2016 upisale su i šestu uzastopnu pobedu u Drugoj ligi Jug B. Ovoga puta je u hali „Gordana Goca Bogojević“ savladan Topličanin 2012 iz Prokuplja sa 84:50 (23:6, 15:9, 24:16, 22:19).

„Fenjeraš“ iz Prokuplja je već nakon prvih deset minuta imao zaostatak od 17 poena, koji je u nastavku susreta dupliran do konačnih 84:50.

Sa 21 postignutim poenom igrom kragujevačkog tima dirigovala je Sara Milošević, Marija Đukić (ex Novak) dodala je 11, a Cvijović 10 poena. Blizu dvocifrenog učinka bile su Matorkić sa 8, odnosno Todorović i Petković sa po 7 poena, a u listu strelaca upisale su se i Gavrilović sa 5, Milosavljević i Sikimić sa po 4, Rapović sa 3 i Trišić i Karalazić sa po 2 poena.

– Znali smo da će biti laka utakmica za nas i trudili smo se da uvežbamo neke segmente igre za predstojeće dve utakmice. Sve igračice su dobile šansu i sve su se upisale u listu strelaca. Sada se okrećemo pripremi za teško gostovanje u Trsteniku sledeće nedelje. – rekla je po završetku utakmice Vesna Despotović, trener Radničkog 2016.

Kragujevčanke posle šest odigranih kola drže čelno mesto na tabeli sa maksimalnih dvanaest osvojenih bodova. Sada im predstoje dva teška izazova, najpre gostovanje petoplasiranom Trsteniku, a onda i gradski derbi sa ekipom ŽKK Radnički, koja takođe ne zna za poraz u dosadašnjem delu takmičenja.