Košarkašice Radničkog deklasirale Bor

Veoma vrednu i ubedljivu pobedu ostvarile su košarkašice Radničkog, koje su u 18. kolu Prve lige Srbije savladale u hali “Gordana Goca Bogojević“ ekipu Bora sa 76:42, po četvrtinama 21:11, 19:11, 16:11, 20:9.

Kragujevčanke su sjajno otvorile utakmicu. Posle tri minuta igre vodile su sa 9:0, ali su gošće u 7. minutu uspele da smanje na 13:11. To kao da je naljutilo domaći tim, koji je u narednim minutima napravio seriju 21-3, i na polovini druge četvrtine imao prednost od 34:14, čime je pobednik praktično bio rešen.

Do kraja susreta Radnički je još više dodao gas, pa je na kraju stigao do ubedljivog revanša od 34 poena razlike. Ovo je bio sedmi i najubedljiviji trijumf Kragujevčanki, koje uz 11 poraza sada imaju 25 bodova i dalje drže sedmu poziciju na tabeli, dok je Bor ostao pretposlednji sada sa 2 pobede manje od Radničkog.

Bojana Stevanović bila je MVP susreta sa indeksom 41 (dabl-dabl)! Za 36 minuta koliko je provela u igri upisala je 24 poena (7/7 za jedan, 7/11 za dva) i čak 19 skokova. Dvocifrene su bile još Cvetanović sa 12 i Jančić sa 11 poena. U poraženoj ekipi istakla se Radićeva sa 19 koševa.

Treba napomenuti da je utakmica u “Parku“ bila humanitarnog karaktera, a sav prihod prosleđen je za lečenje mladog košarkaša Juliana Bogdanovića.

Naredne subote Radnički će ugostiti najslabiju ekipu u ligi Srbobran.