Košarkašice Radničkog koštala prva četvrtina

Košarkašice Radničkog poražene su u Srbobranu od istoimene ekipe rezultatom 57:46 (21:4, 14:18, 10:12, 12:12), u utakmici 18. kola Prve lige Srbije.

Kragujevčanke je skupo koštala očajna prva četvrtina u kojoj su postigle samo četiri poena, pa su domaće igračice stekle 17 poena prednosti (21:4), posle čega nije bilo moguće vratiti se u utakmicu.

Nešto bolje kragujevački tim izgledao je u nastavku utakmice, ali nije uspeo da se spusti na ispod sedam koševa razlike (35. minut).

Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Radošević sa 22 i Milošević sa 17 poena. U ekipi Radničkog Nikolina Milić je upisala 15 poena, dok su dvocifren učinak imale još samo Katić i Prvulović, koje su dodale po 10.

Posle ovog kola Radnički je ostao na četvrtoj poziciji sa 26 bodova i skorom od 10 pobeda i 6 poraza.

Sledeće subote, izabranice trenera Darka Jakovljevića, u 19. kolu Prve lige Srbije dočekaće ekipu Stare Pazove.