Košarkašice Radničkog porazom završile godinu

zkk-radnicki

U prvoj utakmici 12. kola Prve lige Srbije košarkašice Radničkog su u hali “Gordana Goca Bogojević“ izgubile od Vojvodine rezultatom 56:68 (22:16, 11:22, 13:18, 10:12).

Od početka susreta ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi domaćin u finišu prve četvrtine stekao šest poena prednosti (22:16). Vrlo brzo Vojvodina je anulirala prednost Kragujevčanki i sredinom ovog dela prelazi u vođstvo, koje je u 17. minutu iznosilo 33:26. Ipak, na predah se otišlo sa rezultatom 38:33 za Vojvodinu.

U drugom poluvremenu gošće su pojačale ritam, koji su igračice Radničkog uspele da isprate nekoliko minuta, ali je u 29. minutu bila i dvocifrena razlika za Vojvodinu (44:56). Nisu se predavale izabranice trenera Milojevića, pa su u 35. minutu prišle na samo “minus tri“ 54:57. Kapiten Marina Lešnjak i Kristina Jančić imale su priliku da dodatno smanje razliku, ali su bile neprecizne. To je bio poslednji pokušaj domaćina da uhvati priključak. Vojvodina je znalački iskoristila promašaje Kragujevčanki, stekla nedostižnu prednost, koju je rutinski sačuvala i stigla do desete pobede.

Radnički je godinu završio na 7. mestu sa 17 bodova i skorom od pet pobeda i sedam poraza.

Novosađanke su praktično igrale sa tri košarkašice, jer su one zajedno večeras upisale 64 od ukupno 68, koliko je postigla Vojvodina. Na listi strelaca najbolja, ujedno i MVP utakmice, bila je Jovana Pašić sa 30 poena (indeks 35). Milena Laković (dabl-dabl, 17 skokova) i Jelena Vučetić upisale su po 17 koševa. Bivši plej Radničkog, Jelena Prvulović, za 19 minuta provedenih u igri zabeležila je 2 poena i 2 asistencije.

U poraženom timu ponovo se istakla Bojana Stevanović, koja je sa 16 poena ostvarila još jedan dabl-dabl učinak (čak 15 skokova). Kristina Jančić dodala je 14 poena.

Takničenje u Prvoj ligi nastavlja se 10. januara naredne godine, kada će Radnički biti gost gradskom rivalu, ekipi Šumadije.