Košarkašice Radničkog protiv Bora traže novu pobedu

zkk-radnicki-2016

U 3. kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije, košarkašice Radničkog sutra očekuje gostovanje ekipi Bora. Nakon što su prošle nedelje upisale svoju prvu pobedu u novoj sezoni, Kragujevčanke sa puno optimizma putuju na istok Srbije.

Ekipa Radničkog je do pobede u meču sa Kraljevčankama proteklog vikenda došla nakon fuziozne serije od 18:0 šest minuta pre kraja utakmice. Oscilacije u igri su normalne za jednu ovako mladu ekipu, koja nesporno ima ogroman igrački potencijal.

„Znale smo da nećemo tako lako dobiti veoma dobru ekipu Kraljeva. Loše smo otvorile utakmicu i do naše prepoznatljive igre došle tek u poslednjoj četvrtini, kada smo serijom od 18:0 uspele da preokrenemo rezultat i ubeležimo prvu pobedu u novoj sezoni.“ – ističe Bojana Stevanović, koja je Kraljevčankama ubacila 23 poena i svakako bila jedna od najzaslužnijih za ovaj trijumf Radničkog.

Kada je u pitanju sutrašnji rival Kragujevčanki, ekipa Bora, ona je u prva dva kola imala i više nego težak raspored. Najpre su Boranke poražene na svom parketu od Crvene zvezde (32:94), a onda je usledila nova katastrofa na gostovanju šampionu Radivoju Koraću (103:26).

Ovi rezultati nikako ne smeju da zavaraju izabranice Vesne Despotović, mada je jasno da će ekipa Radničkog imati ulogu favorita u ovom duelu.

„Čeka nas jedna trkačka utakmica. Ako ispoštujemo dogovor iz svlačionice i od samog početka nametnemo naš ritam igre, očekujemo nova dva boda.“ – koncizna je Stevanovićeva.

Meč između Bora i Radničkog igra se sutra, u Hali sportova u Boru, sa početkom u 20 časova.