Košarkašice Radničkog ubedljive protiv Palančanki

Novu prvenstvenu pobedu zabeležile su košarkašice Radničkog u 15. kolu Druge lige Srbije – Jug B. Kragujevčanke su na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“ porazile ekipu Palanka 2012 rezultatom 89:66 (23:16, 22:16, 27:12, 12:23).

Ekipa trenera Nenada Milovanovića imala je već na poluvremenu dvocifrenu prednost (45:32), da bi u trećoj četvrtini u potpunosti slomila otpor svog protivnika. U završnom kvartalu gošće su uspele samo delimično da ublaže visok poraz.

Aleksandra Jevrić je sa 21 poenom predvodila svoj tim do šeste prvenstvene pobede. Dvocifren učinak ostvarile su još i Višnja Stefanović sa 16, Mina Vasović sa 13 poena, Sofija Jovanović sa 11, kao i Neda Vasović i Anđela Živadinović sa po 10 postignutih poena.

U narednom kolu košarkašice Radničkog gostuju drugoj ekipi niškog Studenta.