Košarkašice Šumadije bez trijumfa u Nišu

U utakmici 7. kola Prve lige, košarkašice kragujevačke Šumadije poražene su na gostovanju u Nišu od Studenta rezultatom 72:64, po četvrtinama 16:14, 8:16, 25:18, 23:16.

Nišlijke su do 16. minuta imale prednost, a onda su gošće serijom 11:0 preokrenule rezultat i prvi deo susreta rešile u svoju korist sa 30:24.

Sredinom treće deonice domaće igračice su stigle do izjednačenja i u poslednjih 10 minuta ušle sa poenom prednosti. Četiri minuta pre kraja domaćin je stekao osam poena “viška“ (60:52), koje Kragujevčanke nisu uspele da sustignu.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Stojanović sa 17, Ilić je dodala 15 poena, dok su kod gošći iz Kragujevca jedino zadovoljile Marjanović sa 20 i Račić sa 19 koševa.

U do sada šest odigranih utakmica Prve lige košarkašice Šumadije su zabeležile 2 pobede i 4 poraza i nalaze se u donjem delu tabele. U sredu se igra vanredno kolo a Kragujevčanke će u hali “Gordana Goca Bogojević“ biti domaćin ekipi beogradske Crvene zvezde.