Košarkašice Šumadije hitaju ka plej-ofu

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije napravile su važan iskorak ka plasmanu u plej-of, pošto su večeras u hali „Gordana Goca Bogojević“ pobedile Vrbas Medelu sa 83:63 (26:15, 15:13, 19:19, 23:16), u utakmici 20. kola Prve lige Srbije.

„Šumadinke“ su ovim trijumfom nad direktnim rivalom za poziciju broj četiri na tabeli povećale šanse za plaman u plej-of, budući da sada imaju isti broj poena kao i Vrbašanke, ali bolji međusobni skor.

Tim Darka Jakovljevića kontrolisao je ritam utakmice od samog početka. Već posle prve četvrtine „Šumadinke“ su imale devet poena prednosti (26:15), a na poluvreme otišle sa „plus trinaest“ (41:28).

I drugo poluvreme proteklo je u konstantnom dvocifrenom vođstvu domaćeg tima, koje je uvećano u samom finišu meča, kada su Kragujevčanke serijom 8:0 u 37. minutu dokrajčile protivnika.

Šumadiju je do trinaeste prvenstvene pobede predvodila Aleksandra Katić sa 20 poena, 18 je ubacila Kristina Milošević, dok su Nataša Mijatović i Jelena Ćulafić zabeležile dabl-dabl učinak. Mijatovićeva je uz 17 poena dodala 10 skokova, dok je Jelena Ćulafić postigla 14 poena i imala čak 15 asistencija.

Kod gošći Cukićeva je postigla 18, Džombeta 17, a Jovović 12 poena.

Do kraja prvenstva ostalo je još dva kola. Već za vikend „Šumadinke“ očekuje gostovanje ekipi Šapca, a u poslednjem kolu tim Darka Jakovljevića dočekaće beogradski Partizan.