Košutnjak sa penala osvojio bodove u Erdogliji

Fudbaleri Košutnjaka (crveni dresovi) uspešno su se branili i sa penala osvojili bodove protiv Erdoglije 1931

U derbiju 20. kola Druge gradske lige Kragujevca, jesenji prvak Erdoglija 1931 nije iskoristila brojne šanse, a pobedonosni pogodak sa bele tačke za goste postigao je kapiten Miletić u 57. minutu. Vodeći timovi Korićani, Vodojaža i Bratstvo 1975 napunili su mreže svojih protivnika sa ukupno 19 pogodaka.

Najneizvesniji susret ovog vikenda u sve tri gradske lige odigran je danas na igralištu u MZ „21.oktobar“, u kome su se sastali Erdoglija 1931 i Koštnjak. Domaći tim bio je nadmoćniji i stvarao šanse, ali nije uspeo da postigne gol protiv čvrste ekipe Košutnjaka, koja se u toku cele utakmice uspešno branila.

Od samog starta Erdoglija 1931 krenula je sa atacima ka golu Košutnjaka. U osmom minutu kapiten Vlačić odlično je šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman gostiju Jezdić uspeo loptu da izbaci u korner. Iz dva pokušaja Tomović je iz blizine umalo doneo radost svojoj ekipi, ali se na odmor ipak otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvreme pripalo je gostima koji su dodali „gas“ i pokazali da imaju više snage da derbi reše u svoju korist. Nikolić i Nešković su pripretili golmanu Erdoglije 1931, a gol odluke postignut je u 57. minutu. U kaznenom prostoru lopta je pogodila u ruku Šapića i sudija Pavle Ilić pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je kapiten Aleksandar Miletić, koji je doveo Košutnjak u vođstvo od 1:0.

Ovaj pogodak bio je povod da domaći tim krene na sve ili ništa i prosto opseda gol gostiju. Međutim, u redovima Erdoglije 1931 nije bilo igrača koji je imao snage da loptu ubaci u mrežu i sa dva metra. U 65. minutu Janićijević je sa 7-8 metara glavom šutirao, ali je prečka sprečila pogodak. Osam minuta kasnije prečka je bila saveznik i domaćeg tima posle udarca Nikolića.

Kao na traci ređale su se šanse za ekipu Erdoglije 1931. Najpovoljniju je propustio kapiten Vlačić u 76. minutu, kada je dva puta šutirao sa nekoliko metara, ali je golman gostiju Jezdić bio nesavladiv. On je četiri minuta kasnije imao dosta sreće. Sa leve strane šutirao je Stevović, a lopta odbijena od tela Ristića je uz pomoć prečke završila u rukama golmana Košutnjaka.

U 87. minutu poslednji pokušaj Stevovića za izjednačenje sa pet-šest metara osujetio je golman gostiju Jezdić, koji je i najzaslužniji što je Košutnjak osvojio bodove u derbiju sa Erdoglijom 1931 minimalnim rezultatom 1:0.

ERDOGLIJA 1931 – KOŠUTNJAK 0:1 (0:0)

Stadion: U MZ „21.oktobar“.
Sudija: Pavle Ilić.
Pomoćnici: Nikola Đorović, Njegoš Tubić (svi iz Kragujevca).
Strelac: Miletić iz jedanaesterca u 57. minutu.
Žuti karton: Petrović (Košutnjak).
Crveni karton: Živanović (Erdogija 1931 sa klupe u 60. minutu).

ERDOGLIJA 1931: Marašević, Sekulić, Grabovac, Šapić, Barjaktarević, Pavlović, Janićijević (od 59.Mijailović), Vlačić, Stevović, Đoković, Tomović.

KOŠUTNJAK: Jezdić, Ristić, Biočanin, Kecman, Petrović, Nikolić, Petković, Miletić, Nešković, Petronijević, Dimić (od 58. Jovanović).

Najubedljiju pobedu u 20. kolu Druge gradske lige zabeležila je Zastava na Bubnju protiv Divostina 8:0, a susret je prekinut u 80. minutu zbog izlaska gostiju sa terena. Vodeći Korićani slavili su u Sabanti protiv Žeželja 5:2, Maršić je pobedio 21. oktobar sa 2:1, Bagremar Kremenac sa 4:1, a Hajduk je u Jovanovcu izgubio od Azbesta iz Stragara sa 3:5. U ovom kolu slobodan je bio Seljak iz Cvetojevca.

U vođstvu su Korićani sa 42 boda i utakmicom više od Zastave, koja ima tri boda manje, a Erdoglija 1931 je treća sa 38 i Košutnjak četvrti sa 36 poena.

Ekipa Korićana pobeđuje i u gostima i zasluženo vodi na tabeli Druge gradske lige

U Prvoj gradskoj ligi odigrano je 24. kolo. Vodojaža je u Grošnici pobedila Šumadinca KG sa 9:1 i povećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Srbiju, koja je odigrala nerešeno 3:3 sa Slogom iz Desimirovca. Grošničani sada imaju 16 bodova prednosti i već su viđeni kao novi član Zone „Morava“.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Jadran 2:0, Madost (P) – Kolonija 2:3, Borac (D) – Jedinstvo 4:1, Kutlovo – Sloboda (G) 6:0, Vinogradi DB – Budućnost 3:2, Šumadija 1934 – Ćava 3:0.

U Trećoj gradskoj ligi, koja broji osam klubova, ovog vikenda nastavljen je prolećni deo prvenstva. Bratstvo iz Erdeča zbeležilo je sedmu pobedu savladavši Seljaka 1928 iz Malih Pčelica sa 5:1, i bez poraza i sa jednim remijem vodi na tabeli sa 22 boda. Drugoplasirana Sloga Lužnice dobila je bodove službenim rezultatom 3:0, jer Borac iz Novog Milanovca nije došao na utakmicu. Bukurovac je pobedio Dobraču sa 4:0, a Šumarice je poraženo od Pobede 1928 sa 0:1.