Kovačević obezbedio Bresničanima pobedu

Kategorija: Fudbal

Lazar Kovačević je postigao gol odluke za Bresničane u današnjem susretu sa Radničkim iz Kovača

U 28. kolu Zone „Morava“ Slavija je, posle poraza u Vrnjačkoj Banji, danas zabeležila osmu pobedu u ovoj sezoni rezultatom 1:0 protiv Radničkog iz Kovača kod Kraljeva. Sušica je sa druge strane poražena u Gornjem Milanovcu od Takova sa 0:3.

I posle današnjeg vanrednog kola zonaša nema promena, kako u vrhu, tako i pri dnu tabele. Jošanica i Takovo nastavljaju trku za prvo mesto i plasman u Srpsku ligu.

Fudbaleri Slavije zabeležili su pobedu u duelu sa jednim od protivkandidata za opstanak u ligi. Bresničani su osvojili bodove i povećali prednost u odnosu na ekipe koje se nalaze u donjem delu tabele i koje još uvek nisu osigurale svoj status u Zoni „Morava“, ali su zadržali deseto mesto. Ova pobeda Slavije još više odgovara Sušici, koja u naredcnom kolu dočekuje Radnički i ima šanse da i pored današnjeg poraza u Gornjem Milanovcu ostane u Zoni „Morava“, jer u poslednjem kolu igra sa Slavijom u Bresnici.

Gosti su danas došli u Bresnicu sa sedmoricom igrača mlađih od 20 godina, ali su pružili dobar otpor iskusnijoj ekipi Slavije. Bilo je šansi na obe strane, ali je susret rezultatski bio neizvestan skoro do kraja utakmice. Najpovoljniju priliku u prvom poluvremenu za domaći tim propustio je Stefanović, koji je nastupio sa nezalečenom povredom, zbog čega je u drugom poluvremenu zamenjen. On je u 15. minutu pokušao da lobuje golmana, ali je loptu poslao preko praznog gola.

Fudbaleri iz Kovača uglavnom su pretili iz prekida i nisu imali ozbiljnijih šansi za gol. Odluka o pobedniku pala je u 87. minutu. Sa desne strane Vukojičić je uputio centaršut pred gol golmana Pajovića, gde se najbolje snašao iskusni napadač Slavije Kovačević i glavom loptu skrenuo u mrežu.

SLAVIJA – RADNIČKI (Ko) 1:0 (0:0)

Igralište u naselju Bresnica.
Sudija: Vlada Đukanović
Pomoćnici: Andrija Mladenović, Dragan Jelušić (svi iz Čačka).
Strelac: Kovačević u 87. minutu.
Žuti kartoni: Vukojičić, Sretković, Jug (Slavija), Pavić, Stevanović (Radnički).

SLAVIJA: Jug, Tanasijević (od 81. Jovanović), Rilak, Radovanović, Jokić, Sretković, Dimitrijević, Nešković (od 67. Beljić), Stefanović (od 46. Miletić), Vukojičić, Kovačević.

RADNIČKI: Pajović, Grujić, Pavić, Maksović (od 60. Bogdanović), Đokić, Vučinić, Stevanović, Pejović, Kojić (od 84. Džodić), Jovanović, Vojimilovac.

Drugi kragujevački zonaš Sušica danas je imao mnogo teži posao u Gornjem Milanovcu. Izabranici trenera Predraga Stojanovića dobro su se držali u prvom poluvremenu, a golove su primili u drugom delu susreta. Takovo je pobedilo sa 2:0, ali je zadržalo drugu poziciju na tabeli sa bodom manje od vodeće Jošanice, koja je osvojila bodove kao gost u duelu sa već otpisanim Ovčarom, pobedom od 1:0.

U ostalim susretima 28. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Sloga (KV) – Karađorđe 3:4, Trepča – Sloboda (Č) 1:2, LFK Mladost – Orlovac 2:1, Dragačevo – Goč 2:1. U ovom kolu slobodan je bio Bane iz Raške.

Narednog vikenda igraju se utakmice 29. pretposlednjeg kola i sastaju se: Dragačevo – Slavija, Sušica – Radnički (Ko), Goč – LFK Mladost, Orlovac – Ovčar, Jošanica – Trepča, Sloboda (Č) – Sloga (KV), Bane – Takovo.