Kraguj ispustio prvo mesto

Odbojkašice Kraguja priredile su još jedno neprijatno iznenađenje svojim navijačima, obzirom da su u meču 10. kola Prve lige Srbije poražene od Crnokose iz Kosjerića sa 1:3 (25:17, 24:26, 20:25, 19:25). Ovo je drugi uzastopni poraz Kragujevčanki, kojim su „skliznule“ na drugo mesto prvenstvene tabele.

Izabranice Dragana Mratinkovića odlično su započele meč i rutinski dobile prvi set sa 25:17. Međutim, drugi period je posle velike borbe pripao gošćama (26:24), koje su tako izjednačile na 1:1 u setovima. Posle tog izgubljenog seta domaće odbojkašice su jednostavno stale i dozvolile ekipi Crnokose da osvoji i naredna dva seta. Tako su se gošće u Kosjerić vratile sa tri boda u džepu, dok je ekipa Kraguja, svojim drugim uzastopnim porazom, izgubila lidersku poziciju na tabeli.

Kragujevčanke sada zauzimaju drugo mesto sa 24 boda, dva manje u odnosu na beogradski Radnički. Odbojkašice Kraguja priliku za popravni imaće naredne nedelje, kada gostuju ekipi Studenta u Nišu, jedinom timu koji nema nijednu pobedu u šampionatu i koji tavori na začelju tabele.