Kraguj lako protiv Valjevki u derbiju

kragujSjajna serija odbojkašica Kraguja se nastavlja. Sinoć je zabeležena i šesta uzastopna pobeda, i to u derbiju protiv ekipe Valjeva. Kragujevčanke su slavile sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:15, 25:22 i 25:15.

Iako je ovaj meč pre početka nosio epitet derbija, to se na parketu hale „Park“ nije obestinilo, obzirom da je ekipa Dragana Mratinkovića u potpunosti nadigrala gošće iz Valjeva, koje su nešto značajniji otpor pružile samo u drugom setu.

Prvi set je u potpunosti pripao domaćim odbojkašicama, koje su uvodnu deonicu rešile u svoju korist sa 25:15.
Drugi set donosi nešto zanimljiviju borbu na terenu. Gošće su sjajno krenule u ovom periodu, povele sa 6:1, ali ekipa Kraguja uspeva da dođe do preokreta i povede sa 12:9. Posle vođstva domaćih od 20:15, izabranice trenera Mratinkovića su jednostavno stale i dozvolile ekipi Valjeva da dođe do izjednačenja 22:22. Ipak, gošće nisu imale snage za kompletan preokret, pa ekipa Kraguja na kraju osvaja ovaj set sa 25:22.
U trećem setu Kragujevčanke su potpuno dominirale i lako došle do 25;15, zabeleživši ubedljivu pobedu.

Kraguj čvrsto drži prvu poziciju u šampionatu, sa maksimalnim učinkom posle šest odigranih kola. U narednom kolu Kragujevčanke gostuju ekipi Mladosti iz Inđije.