Kraguj savladao Radnički u kontrolnom meču

Odbojkašice Kraguja i Radničkog odigrale su sinoć jako zanimljiv prijateljski meč sportskoj hali „Gordana Goca Bogojević“. Na kraju su posle velikog preokreta slavile odbojkašice Kraguja sa 3:2 (22:25, 23:25, 25:20, 25:21, 15:10).

Na ovom meču je ekipa Kraguja nastupila bez korektora Tanje Puzović, što je u znatnoj meri bila otežavajuča okolnost za izabranice trenera Mratinkovića.

Prva dva seta su posle velike borbe pripala ekipi Radničkog (25:22 i 25:23). U trećem setu je u ekipi Kraguja proradila Ana Petrović, srednji bloker, a sjajnu rolu imala je i petnaestogodišnja Kristina Dimitrijević, pa ovaj period Kraguj rešava u svoju korist sa 25:20. I četvrti period pripada ekipi Dragana Mratinkovića rezultatom 25:21. U petom setu oba trenera pružila su priliku rezervnim igračicama, a uspešnija je bila druga postava Kraguja sa 15:10.

Do početka prvenstva ostalo je još malo vremena. Već narednog vikenda kreće takmičenje u Prvoj ligi Srbije. Na startu prvenstva Kraguj dočekuje vidno pojačanu ekipu MD  Zrenajnina, dok Radnički gostuje u Valjevu istoimenoj ekipi.