Kragujevački osnovci pokazali zavidan šahovski potencijal

Kategorija: Šah

Pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u šahu za učenike osnovnih škola održano je u Zrenjaninu 19. i 20. maja. Na ovom prvenstvu učestvovalo je šesnaest devojčica i petnaest dečaka sa teritorije Šahovskog saveza Šumadije, koji su ostvarili značajne takmičarske uspehe.

Učenica OŠ „Dragiša Mihajlović“ Irena Marković osvojila je prvo mesto u konkurenciji osmakinja, dok je Nađa Jovanović iz OŠ „Milutin i Draginja Todorović“ zauzela treće mesto na turniru učenica drugog razreda.

Zapažene rezultate ostvarili su još i Lena Lečić (9. mesto u konkurenciji učenica trećeg razreda), Petra Kostić (6. mesto u konkurenciji osmakinja) i Uroš Simović (deoba 4. do 9. mesta u konkurenciji učenika drugog razreda).

Ekipno najbolji plasman ostvarili su učenici Osnovne škole „Milutin i Draginja Todorović“, koji su završili na 16. poziciji, dok je ekipa Osnovne škole „Dragiša Mihajlović“ zauzela 21. mesto.