Kragujevački Radnički ubedljiv protiv Šapčana

Ubedljivu pobedu zabeležili su košarkaši kragujevačkog Radničkog u 22. kolu Prve lige Zapad. Pod vođstvom novog trenera Darka Brajkovića, Kragujevčani su u hali „Jezero“ savladali ekipu Šapca sa  100:66 (24:10, 23:18, 31:23, 22:15).

Domaćin je od samog starta dao gostima iz Šapca do znanja da se ne nadaju bodovima u „Jezeru“. Prvu četvrtinu Kragujevčani su dobili sa 24:10, a rezultatska prednost je do odlaska na poluvreme dodatno uvećena na „plus 19“ – 47:28.

Doduše, Šapčani su se u jednom trenutku prišli na 28:21, ali je Radnički gotovo momentalno uzvratio silovitom serijom od 10:0, kojom je ponovo uspostavio kontrolu na terenu.

U nastavku je bilo prostora da trener Brajković pruži priliku svim raspoloživim igračima, a bilo je i atraktivnih poteza za vernu kragujevačku publiku.

Miloš Šamanović je sa 23 poena i 12 skokova bio najbolji akter utakmice. Milosavljević je ubacio 15 poena, uz devet asistencija, Vasilić i Dimitrije Nikolić po 13, a Ristić deset poena.

Kod Šapčana, najefikasniji je bio Sinđelić sa 17 poena, Vuković je ubeležio 13, Stefanović 11, a Gavrilović deset poena.

Trener Darko Brajković bio je zadovoljan nakon uspešnog debija na klupi Radničkog.

– Zahvaljujem se momcima, pre svega, što su izneli sve ono što smo se dogovorili u pripremi utakmice. Cilj nam je bio da što više ubrzamo igru, da igramo u tranziciji i mislim da smo u tome uspeli. Drago mi je ako je uživala publika. Dobro smo zatvorili reket, a goste je služio šut spolja, pa su se tako sačuvali još ubedljivijeg poraza. Od svega prikazanog najviše mi se svidela želja naših momaka koju su demonstrirali sve vreme večeras. Ginuli su jedan za drugog i u napadu i u odbrani. Tako treba da bude i ubuduće, da uvek budemo pravi tim, jedino tako ide se na bolje – rekao Brajković za klupski sajt.

Do kraja takmičenja u Prvoj ligi Zapad ostalo je da se odigra još četiri kola. Radnički i dalje vreba svoju šansu da se umeša u borbu za prvo mesto koje vodi u viši rang, ali za to je potrebno da neka od vodećih ekipa kiksira u preostalim mečevima.

U 23. kolu košarkaše Radničkog očekuje gostovanje neugodnom Mileševcu.