Kragujevački vaterpolisti na finalnom turniru Lige šampiona

Vaterpolisti Radničkog Kon Tiki i zvanično su ostvarili plasman na „fajnal-siks“ Lige šampiona, pošto su u sedmom kolu grupe B najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja upisali i sedmu pobedu, na gostovanju rumunskoj Oradei, rezultatom 17:6.

Izabranici novog trenera Uroša Stevanovića, koji je posle smene Dejana Jovovića prvi put predvodio tim, otputovali su bez bolesnih Damira Burića, Borisa Popovića i Vedrana Ćirkovića, a u Rumuniji je zdravstrvene probleme zadobio i Amerikanac Majkl Rozental, ali to ih nije sprečilo da pruže još jednu sjajnu partiju, na neugodnom bazenu „Joan Aleksandresku“. Šansu da debituje u Ligi šampiona dobio je mladi Nikola Bogdanović, koji ju je u potpunosti iskoristio, čak i upisao prvenac.

Iako je Oradea na golu imala sjajnog srpskog reprezentativca Gojka Pijetlovića, Šumadinci su već u prvoj četvrtini stigli do „plus četiri“ – 6:2. Po dva gola u toj deonici dali su Srđan Vuksanović i kapiten Filip Filipović, a u strelce su se upisali i Marković i Zloković.

Imao je i Radnički na drugoj strani odličnog golmana, Zdravka Radića, koji je sjajnim odbranama još jednom ulivao dodatno samopouzdanje saigračima, pa je serija nastavljena u drugoj deonici, golom Đorđa Filipovića.

Uz sigurnu igru nisu izostali ni lepi potezi Šumadinaca, a posle dve maestralne asistencije Bogdanovića i Ćirića, Zloković je bio neumoljivi egzekutor, kao i Filip Filipović odmah zatim, za dvocifreni učinak gostiju već minut i po pre odlaska na veliki odmor (10:2). Do kraja prvog dela susreta domaći su uspeli da smanje na 10:3, preko Diakonua.

Po povratku sa odmora Kragujevčani su nastavili u istom ritmu. Nezaustavljiv je bio centar Boris Zloković koji se sa dva nova pogotka postarao za „plus 10“ – 13:3, a poslednju deonicu obeležio je Đore Filipović sa dva gola (15:4). Negrean i Kalman smanjili su na „minus devet“, ali su se za dvocifrenu pobedu u poslednjem minutu pobrinuli Korolija i Basara.

Najefilkasniji bio je Boris Zloković sa pet golova, Filip Filipović i Đorđe Filipović dodali su po tri, Srđan Vuksanović dva, a po jednom su se u strelce upisali Nikola Bogdanović, Miloš Korolija, Ivan Basara i Dušan Marković.

Trener Radničkog Uroš Stevanović bio je zadovoljan posle ubedljive pobede na debiju.

– Kao što sam i rekao pre utakmice, mnogo smo kvalitetnija ekipa, što se videlo u bazenu. Kontrolisali smo meč od prvog do poslednjeg minuta i sasvim zasluženo pobedili. Posebno bih istakao pristup, zalaganje igrača i koncentraciju od početka do kraja – rekao je Stevanović.

CSM Digi Oradea – Radnički Kon Tiki 6:17 (2:6, 1:4, 1:3, 2:4)

Bazen: „Joan Aleksandresku“.