Kragujevački zonaši gube korak

fk-susica-2016
Fudbaleri Sušice izgubili su dosta bodova u dosadašnjem delu prvenstva, ali imaju ekipu za bolji plasman

U osmom kolu Zone „Morava“ sva tri kragujevačka predstavnika u ovom rangu takmičenja ostala su bez bodova minulog vikenda. Sušica je poražena na svom terenu, a Arsenal i Slavija na gostovanjima u Čačku, odnosno Tutinu.

Iako je protekao prvi deo jesenje polusezone, kragujevački zonaši još uvek nisu uspeli da se iz donjeg dela tabele presele u „mirniju luku“. U najnepovoljnijem položaju je novajlija u ligi, ekipa Sušice, koja je u ovaj rang ušla bez značajnijih pojačanja u odnosu na prošlogodišnji tim.

To je uticalo da ovaj klub posle osam odigranih utakmica nije osetio slast pobede, iako sam start nije nagoveštavao takav scenario. Ekipa koju vodi trener Dušan Radošević je u prvom kolu osvojila bod u Gornjem Milanovcu, ali je nakon toga počela da posustaje i gubi utakmice, ne samo u gostima, već i na svom stadionu. Sušica je pred svojim navijačima zabeležila samo dva remija, u duelima sa Trepčom i Slavijom, što je prilično mršav bilans koji ne sluti na dobro, budući da ova ekipa, iako prikazuje dobre igre i u svojim redovima ima iskusne igrače, trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Sušice razočarali su svoje simpatizere najpre ubedljivim porazom od ekipe Braća Vuković iz Lađevaca (0:4), a juče su prosečnoj ekipi Miokovca, koja je u prethodnom kolu izgubila od Slavije u Bresnici, dozvolili da olako stekne prednost od dva gola pogocima Prtenjaka u 6. i Milekića u 60. minutu. Okiljević je u 62. minutu bar za trenutak vratio nadu domaćim fudbalerima da mogu izbeći poraz, ali je Prtenjak u 81. minutu po drugi put na utakmici savladao Najdanovića i tada je bilo jasno da će Sušičani upisati svoj peti poraz u sezoni, a drugi na svom terenu. Okiljević je svojim drugim golom na meču u 90. minutu smanjio na 2:3, ali nije bilo vremena za nešto više.

fk-susica-fk-slavija

Preostala dva kragujevčka zonaša gostovala su u ovom kolu ekipama koje se bore za sam vrh tabele, pa su imale znatno teže zadatke pred sobom.

Arsenal je na gostovanju lideru Slobodi u Čačku bio u vođstvu sve do 64. minuta, kada je Marković doneo najpre izjednačenje Čačanima, da bi u poslednjim sekundama sudijske nadoknade vremena još jednom pogodio i tako obezbedio svom timu sva tri boda, dok su se Palilulci vratili u Kragujevac praznih ruku. Ovakav ishod ukazuje na činjenicu da palilulski zonaš nema svežine u svojim redovima da izdrži svih 90 minuta igre, budući da je bodove na sličan način gubio i na nekim prethodnim utakmicama, pa i na svom terenu. Posledica toga je da ekipa trenera Željka Buzica sada ima samo bod više od Sušice i zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa tri boda manje od ekipe Dragačeva i četiri od Orlovca iz Mrčajevaca. Ima još dosta utakmica da se odigra, ali na ovakav način ne bi smeli da se gube bodovi, pošto ih je kasnije teško nadoknaditi.

I fudbaleri Slavije imali su juče teško gostovanje u Tutinu, koji je tradicionalno neugodan protivnik za sve klubove kada igra na svom terenu. Ekipa koju vodi poznati kragujevački trener Slobodan Stašević juri prvo mesto na tabeli i ima samo dva boda manje od čačanske Slobode. Bresničani su dobro otvorili jučerašnji susret i pogotkom Živića iz penala u prvom minutu došli do vođstva, ali je domaćin golovima iskusnog Čuljevića u 20. i Amela Hota u 62. minutu uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i zabeleži pobedu od 2:1.

fk-slavija-2016Fudbaleri Slavije nisu izdržali na gostovanju u Tutinu

Slavija sa devet bodova, pet više od Arsenala i šest od Sušice, zauzima 12. mesto, ali je u povoljnijem položaju od svojih komšija. Izabranici Vladice Radovanovića u narednom kolu imaju za protivnika ekipu Dragačeva, koja se nalazi u donjem delu tabele. Bresničani tako imaju priliku da se pobedom u tom susretu presele u sredinu tabele, ali moraju svog rivala da shvate ozbiljno, jer ih je upravo Dragačevo prethodne sezone porazilo u oba prvenstvena duela.

Arsenal narednog vikenda dočekuje bivšeg prvoligaša Slogu iz Kraljeva, koja u ovoj sezoni pokušava da povrati stari ugled. Kraljevčani se trenutno nalazena petoj poziciji, sa samo tri boda manje od lidera na tabeli, ekipe Slobode.

Sušičani idu u goste neugodnoj ekipi Karađorđa iz Ribnice kod Kraljeva, koja je u prethodnom kolu savladala vodeću Slobodu sa 3:2 i biće im jako teško da se vrate neporaženi sa ovog gostovanja. Ipak, u fudbalu su moguća iznenađenja, a u jedno takvo se uzdaju u zonašu sa sušičkog brda, baš kao i simpatizeri ovog kluba, koji očekuju da i njihovim ljubimcima jednom krene bolje. Da li će se to ostvariti narednog vikenda ostaje da se vidi, ali Sušica mora da odigra mnogo bolje nego što je to bio slučaj u utakmici protiv ekipe Miokovci.

Tekst: M. Jovičić