Kragujevački zonaši ponovo ostali bez bodova

Slavija-SlobodaU 13. kolu Zone „Morava“, fudbaleri Slavije poraženi su juče na svom terenu u Bresnici, Sušica je izgubila bodove u Markovici kod Čačka, a Arsenal u Kovačima kod Kraljeva, tako da su kragujevački zonaši zadržali mesta na začelju tabele.

Kako se približava kraj jesenje polusezone, kragujevački zonaši sve teže dolaze do bodova. I juče su sva tri predstavnika grada Kragujevca u ovom stepenu takmičenja ostala praznih šaka. Fudbaleri Slavije i Arsenala imali su za protivnike ekipe koje se sa Tutinom i Takovom bore za sam vrh tabele.

Čačanska Sloboda odigrala je sigurno u odbrani i sa minimalnom pobedom od 1:0 napustila Kragujevac, iako je Slavija bila ravnopravan protivnik, ali nije iskoristila svoje šanse. I jučerašnja utakmica pokazala je da Bresničani nemaju sreće protiv čačanskog zonaša, koji je odneo bodove u prolećnom delu protekle sezone pobedom od 2:1.

Gosti su od 59. minuta igrali bez Perišića, koji je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren. Međutim, Slavija nije iskoristila brojčanu prednost da eventualno osvoji bodove ili izbegne poraz.

U 75. minutu Bresničani su primili gol, što je bilo dovoljno Slobodi da odnese ceo plen. Udarac Ivana Stojića izvan linije od 16 metara iznenadio je golmana Nikolu Petrovića, lopta je nezgodno odskočila i završila u mreži.

Uzalud su igrači Slavije u finišu utakmice usmerili sve snage u napad kako bi izbegli poraz, ali je čvrsta odbrana Čačana, na čelu sa štoperom Spasojevićem, uspela da sačuva stečenu prednost i ponovo iz Bresnice odnese tri boda.

SLAVIJA – SLOBODA (Č) 0:1 (0:0)

Igralište u naselju Bresnica
Sudija: Nemanja Bogdanović (Kraljevo).
Pomoćnici: Stefan Andrijanić (Rašaka), Nikola Simović (Kraljevo).
Strelac: Stojić u 75. minutu.
Žuti kartoni: Radovanović, Radulović, Perović (Slavija), Spasojević (Sloboda).
Crveni karton: Perišić u 59. minutu (Sloboda).

SLAVIJA: N. Petrović, Rašković, Radulović, V. Petrović, Rakić, Sretković, Nešković (Nović), Radovanović (Perović), Živić, Ilić, L. Petrović (Đorđević).

SLOBODA: Grbić, Stevanović (Dimitrijević), Nikolić, Spasojević, Petrović, Perišić, Stojić, Stošić, Obradović, Popović (Laban), Marković.

Fudbaleri Sušice igraju dobro, ali ostaju bez bodova. U Markovici kod Čačka juče su vodili sa 3:1 protiv domaćeg Ovčara, ali su dozvolili protivniku najpre da izjednači, a potom, pogotkom u poslednjem minutu igre, zabeleži pobedu od 4:3.

Arsenal je poražen na gostovanju u Kovačima od ekipe Radničkog sa 0:2. Domaćin je poveo pogotkom Milojevića u 17. minutu, koji je šutirao a nekih dvadesetak metara i prevario Rafailovića. Konačan rezultat je nakon jedne kontre u 50. minutu postavio Trnavac.

Posle ovog kola kragujevački zonaši su zadržali tri poslednje pozicije na tabeli. Sušica je na poslednjem mestu sa šest, Arsenal je na pretposlednjem mestu sa dva boda više, dok je Slavija sa 10 osvojenih bodova ostala na 14. poziciji.

U narednom kolu Sušica dočekuje Orlovac iz Mrčajevaca, a Arsenal ekipu Trepče, dok Slavija odlazi na duel sa Slogom u Kraljevu.