Kragujevčani obezbedili pobedu na samom početku

U 22. kolu Kadetske lige Srbije, fudbaleri Radničkog savladali su na svom terenu kruševački Napredak minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

U izjednačenoj igri oba tima, sa podjednakim kvalitetom, odlučio je jedan sitan detalj na početku utakmice. Igrao se treći minut kada je Simić dobio jednu dubinsku loptu a na njega je obema rukama startovao Danić u svom kaznenom prostoru. Na belu tačku pokazao je sudija Janković, realizacija se očekivala od Andrića, ali je na golu bio siguran golman Miodragović, koji je odbranio udarac, ali je na odbijenu loptu natrčao Trajković, tako da je egzekucija bila neminovna.

Do kraja utakmice bilo je puno prilika. Beležimo šanse u kojima su se našli Simić u 10. minutu, kada je sa gol linije Danić izbacio loptu, potom, Trajković u 43, Spasojević u 48, Andrić u 52. i slobodan udarac Uroševića u 89.minutu za domaće, kao i prilike koje su imali gosti u 15. preko Nikolića, Ivkovića u 41. i Nikolića u 76.minutu za Kruševljane.

Na tabeli Radnički je sedmi sa 27 bodova. U narednom kolu kadeti Radničkog 1923 dočekaće Brodarac sa Novog Beograda.

Radnički 1923 – Napredak 1:0 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače