Kragujevčani se revanširali Negotincima

Kategorija: Rukomet

Rukometaši Radničkog 1964 revanširali su se Hajduk Veljku iz Negotina za poraz u prvom delu sezone, pošto su večeras u hali „Jezero“ slavili sa 34:33 (15:15), u utakmici 20. kola Super B lige Srbije.

Iako utakmica nije imala veći takmičarski značaj, igrači oba tima bili su i više nego motivisani da dođu do pobede, pa je stotinak ljubitelja rukometa u „Jezeru“ moglo da uživa u vrhunskoj rukometnoj predstavi. Na kraju je posle brojnih preokreta i drame u finišu trijumf odneo domaći tim, revanširajući se tako Negotincima za poraz u prvom delu sezone.

Kragujevčani su jako loše ušli u meč, čemu u prilog ide i podatak da su prvi gol postigli tek u devetom minutu. To je omogućilo gostima da održavaju prednost od 3-4 gola sve do završnice prvog poluvremena, kada je Radnički na krilima Stevanovića i Stanojeva napravio seriju 4:0 za preokret i prvo vođstvo na meču u 26. minutu (12:11).

Do isteka prvog tridesetominutnog perioda ekipe su se smenjivale u vođstvu, a na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom – 15:15.

Za razliku od prvog, Radnički 1964 je fenomenalno otvorio drugo poluvreme serijom od tri uzastopna pogotka, ali su potom ponovo usledili „prazni minuti“ u igri kragujevačkog tima, koji nije uspevao da postigne gol čak ni sa igračem više, što su gosti znali da kazne i preuzmu vođstvo (20:21 u 40. minutu).

Srećom po Kragujevčane, razbranio se Ognjen Jovanović, što je omogućilo izabranicima Aleksandra Radosavljevića da dođu do nekoliko lakih golova iz kontranapada preko vihornog krila Miloša Milosavljevića za 26:24 u 45. minutu.

Pri rezultatu 29:28 u 50. minutu, gosti su imali priliku da iz sedmerca dođu do rezultatskog egala, ali je tada golman Jovanović pročitao nameru Aleksandra Ćirića, a u kontri je Stanojev pogodio za 30:28.

Umesto da ovaj dobar momentum iskoriste da dotuku protivnika i prelome utakmicu u svoju korist, rukometaši Radničkog 1964 uradili su skroz suprotno. Prvo je Stevanović promašio sedmerac, a zatim Kragujevčani primaju dva gola sa igračem više na terenu za izjednačenje u 56. minutu – 30:30.

Uspeli su domaći nekako da se konsoliduju i naprave seriju od 3:0 za 33:30 u 58. minutu. Međutim, borbeni Negotinci nisu se predavali i još jednom su stigli nadomak izjednačenja, ali je Radnički uspeo da sa igračem manje postigne gol za 34:32 početkom poslednjeg minuta.

Činilo se da je ovim pogotkom pitanje pobednika rešeno, ali gosti brzo preko Kojića smanju na 34:33, a zatim lopta završava u autu nakon nesporazuma Kneževića i Stošića, što je gostima dalo deset sekundi da dođu do izjednačenja i izbegnu poraz. Ipak, Negotinci su u prevelikoj želji i brzini pogrešili, pa su dva boda ostala u „Jezeru“.

Radnički su do pobede predvodili Stefan Stanojev sa 11 i Miloš Stevanović sa 9 pogodaka, dok je kod gostiju nezaustavljiv bio srednji bek Aleksandar Ćirić sa 10 postignutih golova.

Miloš Stevanović, pivot Radničkog 1964, pružio je sjajnu partiju večeras i bio jedan od najzaslužnijih za pobedu svog tima.

– Jedna teška i neizvesna utakmica. Prava rezultatska klackalica svih 60 minuta. Iako smo mlada ekipa, uspeli smo da na kraju pokažemo zube i osvojimo bodove. Ovu pobedu već arhiviramo i okrećemo se narednoj utakmici, protiv Karađorđa u Topoli. – izjavio je najbolji akter večerašnjeg susreta.

RK RADNIČKI 1964 – RK HAJDUK VELJKO  34:33 (15:15)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 150
Sudije: Darko Grubački (Zrenjanin), Dušan Vojvodić (Novi Sad)
Sedmerci: Radnički 5 (3), Hajduk Veljko 5 (4)
Isključenja: Radnički 16 min, Hajduk Veljko 14 min

RADNIČKI 1964: Bogićević, Blagojević 1, Milosavljević 5, Stošić 2, Ristić, Dobrosavljević 4, Radivojević, Knežević  2, Stevanović 9, Radenović, Stanojev 11, Bogdanović, Jovanović (14 odbrana – 1 sedmerac), Janićijević .

HAJDUK VELJKO: Minić (3 odbrane – 1 sedmerac), Stanojčić 3, Genčić 5, Ilić, Jevđenović 1, Pavlović 3, Stevanović, Ranđelović 4, Stojanović (4 odbrane), Lečić, Kojić 7, Pavlović, Ćirić 10.

Igrač utakmice: Miloš Stevanović (Radnički 1964)

Kragujevačni su ovom pobedom izbili na petu poziciju sa 22 boda, koliko ima i šestoplasirani Hajduk Veljko.

Do kraja takmičenja u Super B ligi Srbije ostalo je da odigra još dva kola. Radnički 1964 će u narednom kolu gostovati Karađorđu u Topoli, a potom će u poslednjem, 22. kolu, biti domaćin ekipi Priboja.