Kragujevčani srušili palanačku Mladost u „Jezeru“

Kategorija: Košarka

Košarkaši kragujevačkog Radničkog ostvarili su veliki trijumf u 7. kolu Druge muške lige Srbije, pošto su sinoć na parketu hale „Jezero“ savladali drugoplasiranu Mladost iz Smederevske Palanke sa 87:77 (24:29, 20:11, 22:15, 21:22). Kragujevački tim je na ovoj utakmici bio jači za povratnika Đorđa Milosavljevića, koji se vratio u Radnički nakon kraće epizode u Španiji i odmah pokazao da će predstavljati kapitalno pojačanje za ekipu trenera Igora Todorovića.

Kragujevačni su do trijumfa protiv iskusne ekipe Mladosti, predvođene nekadašnjim trenerom Radničkog Zoranom Todorovićem, kao i bivšim igračima kragujevačkog kluba Petrom Beaderom i Milanom Janjuševićem, stigli čini se lakše nego što se to očekivalo. Nakon nešto slabijeg starta utakmice, košarkaši Radničkog su u drugom poluvremenu uspeli da nametnu tempo igre koji gostujuća ekipa fizički nije uspela da isprati.

Nije baš sjajno izgledao početak utakmice za kragujevački sastav. Gosti su zahvaljujući dominaciji u skoku došli do prednosti od šest poena (5:11), koja nije dugo potrajala. Kragujevčani su polovinom uvodne deonice uspeli da „zategnu“ odbranu, iskontrolišu skok i dođu do boljeg protoka lopte u napadu, pa su u 7. minutu došli do preokreta i vođstva od 17:15.

Usledio je period rezultatskih oscilacija, koji je potrajao sve do samog finiša prve četvrtine, kada je Janjušević sa dve vezane trojke odveo goste na plus pet (22:27).

Početak drugog kvartala obeležila je serija Kragujevčana od 10:0 za 36:31 u 15. minutu. Odlično je Radnički delovao u tim trenucima. Todorović je dominirao pod košem, a Milosavljević i Kostić su koristili svoju brzinu da dođu do lakih poena na nepostavljenu odbranu Mladosti.

I umesto da nastave u ovakvom ritmu, Kragujevčani su počeli da igraju brzopleto i da srljaju u napadu, što su gosti iskoristili da serijom 9:0 vrate vođstvo u svoje okvire (36:40). Nalet Palančana trojkom je presekao kapiten Radničkog Ivan Nedeljković, na koju se nadovezao Milosavljević, pa je domaći sastav na odmor ipak otišao sa prednošću od četiri poena (44:40).

Marko Todorović u duelu sa Petrom Beaderom

Čuvali su Kragujevčani stečeno vođstvo na startu treće četvrtine, da bi nakon tehničke greške Cvetkovića iskoristili priliku da dođu do dvocifrene prednosti (58:48). Usledila je potom i nesportska Milana Janjuševića, pa je Radnički posle trojke Milosavljevića u 29. minutu izbio na „plus 15“ (66:51).

Delovalo je da Kragujevčani kontrolišu dešavanja na terenu i da su na dobrom putu da „zatvore“ utakmicu, ali se gosti nisu predavali, te su u 39. minutu prišli na „minus osam“ (81:73). Tada je opet reagovao kapiten Radničkog Ivan Nedeljković i pogodio ključnu trojku na nekih sedamdesetak sekundi do kraja utakmice za 84:73, da bi u penal završnici kragujevački tim „overio“ pobedu.

Kapiten Radničkog bio je najefikasniji i na ovoj utakmici sa 22 poena, uz odličan šut za tri poena 6-12. Izvanrednu partiju pružio je i povratnik Đorđe Milosavljević, koji je bio na korak od tripl-dabl učinka – 19 poena, 10 skokova i 9 asistencija. Dvocifreni u pobedničkom timu bili su još i Nikola Kostić sa 16 i Marko Todorović sa 13 poena.

U redovima gostiju prednjačili su bivši igrači Radničkog Petar Beader i Milan Janjušević. Janjušević je ubacio 20, a Beader 18 poena.

Utakmicu u hali „Jezero“ je između ostalog obeležio i povratak prošlogodišnjeg kapitena Đorđa Milosavljevića, koji je odmah pokazao da će predstavljati izuzetno pojačanje za ekipu trenera Igora Todorovića. Sa Milosavljevićem u timu Radnički je dobio lidera na terenu, nekog ko svojom energijom, borbenošću i individualnim kvalitetom može da pokrene saigrače.

Đorđe Milosavljević odmah pokazao da će biti veliko pojačanje za Radnički

Logično, prvo pitanje je otkud Milosavljević ponovo u Radničkom, budući da je još prošle sezone pokazao da je svojim kvalitetom prevazišao ovu sredinu i da zaslužuje inostrani angažman.

– Bio sam u Španiji, u ekipi Albasete, gde sam imao nekih problema oko papira, tako da sam bio prinuđen da se vratim u Srbiju i u svoj rodni grad. Samim tim, rešio sam da probam da pomognem svom matičnom klubu Radničkom u ovom rangu takmičenja. – rekao je Milosavljević.

I zaista, Milosavljević je već u prvom povratničkom meču pružio sjajnu partiju i značajno doprineo pobedi nad odličnom ekipom Mladosti.

– Igrali smo protiv jedne od najboljih ekipa u Drugoj ligi. Pokazali smo da možemo da se nosimo sa njima, ispoštovali smo sve zahteve trenera Todorovića, igrali agresivno, pametno, dobro u odbrani i na kraju pobedili. Čestitao bih ekipi Mladosti na fer i korektnoj borbi, a mi idemo u nove pobede.

Zanimalo nas je i kako Milosavljević vidi sadašnju ekipu Radničkog, koja je značajno podmlađena.

– Dosta mlada, borbena ekipa. Imamo taj problem što imamo samo jednog centra u ekipi, ali uspevamo da se izborimo sa tim borbenošću, tako da se nadam da će sve na kraju biti kako treba. – ubeđen je Milosavljević.

Nakon ovog trijumfa Radnički se nalazi u grupi timova od šestog do desetog mesta na tabeli sa deset osvojenih bodova.

U narednom, osmom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje niškom Konstantinu.