Kragujevčanke ohladile petrovačku publiku

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog 1964 nastavljaju sa dobrim partijama u Super B ligi Srbije. Nakon nedavnog trijumfa nad ekipom Vrbasa u „Jezeru“, Kragujevčanke su sinoć slavile na „vrućem“ terenu u Petrovcu na Mlavi protiv domaće Sloge – 26:25 (13:11).

Doskorašnji superligaš nije u ovu sezonu ušao na željeni način, pa je žarko želeo da u susretu sa mladom kragujevačkom ekipom dođe do važnih bodova na svom parketu. Međutim, epilog je bio znatno drugačiji u odnosu na ono što su u taboru Sloge priželjkivali pred početak utakmice.

Da će Kragujevčanke biti „tvrd orah“ nagovešteno je polovinom prvog poluvremena, kada su izabranice Rodoljuba Kurandića stigle do pet golova viška (11:6). Ipak, do odlaska na odmor Petrovčanke su uspele da istope zaostatak na samo dva gola minusa – 13:11.

Početkom drugog dela igre rukometašice Radničkog 1964 stižu do prednosti od pet golova (17:12), koju su čuvale sve do 55. minuta, kada je domaćin pogotkom Milice Vranić došao do izjednačenja (23:23). Međutim, usledila su dva brza gola Kolakove i Ajlin Bjelak, pa je kragujevački tim ponovo poveo sa 25:23, stekavši time dovoljan kaptal za novi prvenstveni trijumf.

Jasmina Kolak je još jednom pokazala klasu i sa 14 postignutih golova predvodila mladi tim Radničkog 1964 do pobede. Na drugoj strani prednjačila je Vanja Đorđević sa 9 pogodaka.

Ovim trijumfom Radnički 1964 se učvrstio na šestoj poziciji sa 9 osvojenih bodova.

Kragujevčanke će u poslednjoj utakmici pred odlazak na zimsku pauzu ugostiti ekipu Napretka 12.